Wracają Odrzany! Kto tym razem dostanie statuetkę?

4 października w Nowosolskim Domu Kultury odbędzie się pierwsza po trzyletniej przerwie gala z wręczenia statuetek Odrzan, które otrzymują osoby w różnych dziedzinach zasłużone dla Nowej Soli

Jak pisaliśmy przed kilkoma laty, Odrzany są trochę jak nowosolskie Oskary, która trafiają w ręce tych, kto nie tyle błyszczy na szklanym ekranie, a w życiu publicznym. Odrzany otrzymują osoby i organizacje, które w szczególny sposób zasłużyły się dla mieszkańców Nowej Soli i promocji miasta.

Pierwszą nowosolską Odrzanę otrzymał w 2004 roku Frank Weihmann. Od tej pory statuetką uhonorowano blisko 30 osób i organizacji, w tym m.in. Władysław Kolbuszewski, Edward Gramont, Krystyna Bakalarz, Jerzy Ceglarek, Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych Tacy Sami, Magdalena Różczka, Jarosław Hiczkiewicz, Roman Terlikowski, Tadeusz Rybicki, Bożena Osińska i Zbigniew Paruszewski.

Ostatni raz gala odbyła się w 2016 roku, kiedy to kapituła zgodnie z rekomendacją Powiatowej Komisji Koordynacyjnej NSZZ Solidarność w Nowej Soli przyznała nagrodę mecenasowi Zdzisławowi Biegańskiemu.

W październiku po trzyletniej przerwie ponownie dowiemy się kto dołączy do listy uhonorowanych nowosolską nagrodą.

– Doceniając zaangażowanie w rozwój Nowej Soli, wkład pracy, szlachetność, uczciwość i wielką charyzmę, kapituła składająca się z osób, które już tę zaszczytną nagrodę otrzymali, podjęła decyzję o kolejnych nominowanych do nagrody Odrzany – mówi Ewa Batko, rzecznik prasowa urzędu miasta w Nowej Soli.

– W sumie zostaną w tym roku przyznane trzy statuetki. Dwie otrzymają wyjątkowe organizacje, a jedną niezwykła postać – wszyscy szczególnie zaangażowani w życie społeczne naszego miasta. Odrzana to szczególna nagroda, bo uhonorowane nią osoby to przyjaciele Nowej Soli, bez których trudno wyobrazić sobie przemiany, jakie w ostatnich latach przeszło nasze miasto – dodaje pani rzecznik.

Uroczystość wręczenia nagrody odbędzie się w piątek 4 października w Nowosolskim Domu Kultury. A nazwy organizacji i ich opis oraz nazwisko trzeciego laureata wraz z życiorysem będzie można poznać we wtorek 1 października na łamach „Tygodnika Krąg”.

FacebooktwittermailFacebooktwittermail

Artur Lawrenc

Aktualności, oświata

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content