Ahoj Nowa Sól! Znowu ruszymy w rejs Laguną

Statek wraca do powiatu nowosolskiego. W rejsach będziemy mogli brać udział od wtorku 16 czerwca. – Załoga jest przeszkolona pod kątem obostrzeń, mamy środki higieny osobistej i dezynfekcji. Oczywiście będziemy zachowywać wszelkie reżimy sanitarne – zapewnia Łukasz Kozłowski, szef stowarzyszenia Odra dla Turystów

W ub. tygodniu na temat statków napisał na Facebooku prezydent Nowej Soli Jacek Milewski. „Coraz częściej słyszę pytanie: co dalej z naszymi statkami Laguną i Zefirem? Pojawiają się też coraz bardziej «fantastyczne» pomysły, jak np. przetransportowanie statku na Jezioro Sławskie – pisze Milewski. – Uważam, że trzeba zrobić wszystko, co w mocy nadodrzańskich samorządów, żeby przeczekać trudny czas na Odrze nie odbierając sobie szansy na powrót do regularnych rejsów i dalszy rozwój odrzańskiego produktu turystycznego”.

Prezydent dodał, że zdecydowana większość samorządowców jest za „przeorganizowaniem działań gmin nadodrzańskich tak, aby statki pozostały na Odrze”.

Zadeklarowałem, że porozmawiam z radnymi miejskimi o zakupie Laguny przez nasze miasto – zdradził prezydent. – Taką samą deklarację w odniesieniu do Zefira złożył burmistrz Krosna Odrzańskiego Marek Cebula. W najbliższym czasie zorganizujemy spotkanie w gronie współwłaścicieli statków (nasze miasto i gminy: Bytom Odrzański, Sulechów, Krosno Odrzańskie, Słubice i Kostrzyn nad Odrą), gdzie omówimy szczegóły. Przez ostatnie kilkanaście lat włożyliśmy wiele serca i pracy w odrzańskie projekty, więc jestem mocno zdeterminowany, by powalczyć o przyszłość odrzańskiej turystyki”.

Niech nam nie odpłyną

JEŚLI CHCESZ PRZECZYTAĆ WIĘCEJ, KUP E-WYDANIE „TYGODNIKA KRĄG”

Mateusz Pojnar
Latest posts by Mateusz Pojnar (see all)
FacebooktwittermailFacebooktwittermail

Mateusz Pojnar

Aktualności, sport

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content