Grali młodzi i jeszcze młodsi szczypiorniści

UKS Trójka Nowa Sól – UKS Nukleon Kostrzyn nad Odrą 42:25 (21:9)

Trójka w meczu ligowym w ramach kategorii juniorów młodszych podejmowała w sobotę w hali przy ul. Botanicznej UKS Nukleon Kostrzyn nad Odrą.

Od początku byliśmy świadkami pełnej dominacji nowosolan. W 4. minucie prowadziliśmy już 4:0. Później przewaga gospodarzy tylko rosła. Do przerwy Trójka prowadziła z Nukleonem 21:9.

W drugiej połowie szczypiorniści z Nowej Soli kontynuowali bardzo dobrą grę. Efekt? Deklasacja, pogrom gości 42:25.

– Mecz od początku był rozgrywany na naszych warunkach, w pierwszej połowie kluczem była bardzo dobra gra w obronie – podkreśla Zbigniew Malaczewski, trener zespołu z Nowej Soli.

Kto zdobywał najwięcej goli w sobotnim meczu?

Najlepszym bombardierem nie po raz pierwszy w swojej przygodzie z piłką ręczną okazał się Michał Wysocki, który ukłuł 11 bramek. Kamil Stokowski zdobył dziewięć goli, Marcel Marciniak rzucił siedem, po cztery dołożyli Hubert Straszewski i Kuba Jakowicki.

Pod koniec lutego chłopcy z roczników 2005 i 2006 wzięli udział w XVII Ogólnopolskim Turnieju Piłki Ręcznej Chłopców – Poddębice Cup 2017.

W pierwszym spotkaniu Trójka przegrała z ŚKPR Świdnica 2:15. Później pokonaliśmy Zagłębie II Sosnowiec 13:9.
W trzecim meczu przyszła pora na drugą porażkę w tym turnieju, tym razem z TROPS Poddębice 4:10. Kolejne dwie potyczki to dwie wiktorie: ze Spartą Oborniki Wielkopolskie zwyciężyła Trójka 10:7, natomiast z Olimpem Grodków 19:6.

Później niestety było gorzej. Nowosolanie ponownie zagrali ze Spartą i z gospodarzami. Z tą pierwszą drużyną ponieśli porażkę 5:14, natomiast z Poddębicami przegraliśmy 10:14.
Ostatecznie Trójka zajęła w turnieju ósme miejsce na 10 zespołów.