Karatecy walczyli o powiatowy Puchar

Organizatorzy byli zostali zaskoczeni ilością zawodników, którzy wzięli udział w turnieju. W Mistrzostwach zorganizowanych przez Nowosolski Klub Karate Kyokushin wzięło udział prawie 130 zawodników z 9 ośrodków: Kożuchowa ,Leszna, Wijewa, Kaszczora, Zielonej Góry, Ochli, Grodziska Wielkopolskiego oraz Nowego Tomyśla.
Zawody odbyły się w konkurencjach: kata, walki bezkontaktowe, kumite light kontakt oraz kumite semi kontakt. Najmłodsi zawodnicy stawiali pierwsze kroki na macie, natomiast dla kadry kadetów i młodzików był to doskonały trening i sprawdzenie swojej formy przed najbliższymi zawodami w Zielonej Górze, do których się przygotowywali.
Świetnie zaprezentowali się na zawodach karatecy z Nowosolskiego Klubu Karate Kyokushin zdobywając w swoich kategoriach trzy złote, pięć srebrnych oraz 18 brązowych medali zajmując ostatecznie drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej.
– Turniej był bardzo udaną imprezą sportową i dzięki wspaniałej atmosferze niezłą frajdą dla zawodników. Każdy z nich wyszedł zadowolony, uśmiechnięty i bogatszy o kolejne doświadczenia na macie. Wszyscy adepci bardzo dobrze się spisali, dali z siebie sto procent. Szczególnym uznaniem chcemy wyróżnić najmłodszych adeptów naszego klubu, którzy mimo debiutu na zawodach nie dali się zjeść tremie i walczyli bardzo dzielnie. Kolejne doświadczenie za nami. Zawody toczyły się w przyjemnej i wesołej atmosferze, to pozwoliło naszym zawodnikom pokazać się z jak najlepszej strony i wywalczyć swoje jakże ważne trofea – podsumował start Waldemar Leśniewski, prezes NKKK.
Zarząd Nowosolskiego Klubu Karate Kyokushin składa serdeczne podziękowania dla Starostwa Powiatowego w Nowej Soli za okazane wsparcie i pomoc finansową w organizacji zawodów.
– Szanowni Państwo, sport zwłaszcza dla młodych ludzi to jedna z dróg rozwoju, samorealizacji. Jednak, aby go uprawiać, potrzebni są ludzie dobrej woli. Chcielibyśmy za to jeszcze raz serdecznie podziękować. Czasem wdzięczność trudno jest ubrać w słowa…Wtedy proste – dziękujemy – zawiera wszystko co chcemy wyrazić – podsumowują zawodnicy i zarząd NKKK.
Marek Grzelka

FacebooktwittermailFacebooktwittermail

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content