Pracowity weekend UKS Olimp

Do Zagrzebia na Puchar Europy Kadetów pojechała Rozalia Martynów z UKS Olimp Nowa Sól, która na zawody dostała się jako najwyżej sklasyfikowana zawodniczka w rankingu PZJudo.  Nowosolanka rywalizowała w kat. 70kg. Stoczyła cztery pojedynki, z czego dwa wygrała przed czasem, a dwa przegrała. W walce o miejsce siódme przegrała z Holenderką i ostatecznie zajęła dobre, 9.  miejsce.

Co ciekawe, wśród polskich kadetów jest więcej „rankingowców” z Olimpu, ale przez niedopatrzenie Związku nie zostali na turniej zgłoszeni.

Do Opola na zawody Ligi Judo ruszyła trzynastka Olimpowców. Po dobrych walkach z krążkami na klatach powróciło sześcioro judoków UKS Olimp. Rewelacyjnie spisali się młodzicy prawie w komplecie stając na podium: Losiak Norbert 73kg – I, Michalak Kamila 48kg – I, Graczyk Bartosz 66kg – II, Ratajczak Hubert 36kg – III, Wiśniewski Cyprian +60kg – III, Drzała Jakub 55kg – III.

W tym samym czasie kadeci ruszyli do Lubonia na Puchar Polski juniorów. Start w starszej grupie wiekowej był udany chociaż medalu nie przywieźli. Jednak przecieranie się ze starszymi zawodnikami jest nowym zdobytym doświadczeniem dla naszych kadetów.

Wyniki zawodników UKS Olimp: Lewandowicz Amadeusz +100kg – V, Pietrzak Zuzanna 44kg – IV, Kicek Angelika 48kg – V, Jakub Kubicki 55kg – IV, Radziszewski Jakub 60kg – VII
Przed Rozalią i innymi Pomarańczami starty w Teplicach, Berlinie i Bielsku-Białej.