Karatecy walczyli o powiatowy Puchar

Organizatorzy byli zostali zaskoczeni ilością zawodników, którzy wzięli udział w turnieju.  W Mistrzostwach zorganizowanych przez Nowosolski Klub Karate Kyokushin wzięło udział prawie  130 zawodników z 9 ośrodków: Kożuchowa ,Leszna, Wijewa, Kaszczora, Zielonej Góry, Ochli, Grodziska Wielkopolskiego oraz Nowego Tomyśla.  

WYNIKI:
Kata Chłopcy Do 7 Lat
3m. Tomkiewicz Filip  Nowa Sól
Kata Kadet Młodszy
2 m. Kaźmierczak Dominik Nowa Sól
Kata Kadeci
3 m. Kawszyn Wojciech   Nowa Sól
Kata Młodzicy
2 m.  Załóg Błażej  Nowa Sól
4 m . Dorobisz Patryk  Nowa Sól
Kata Dziewczęta Do 7 Lat
3 m. Rzeszowska Antonina Nowa Sól
Kata Kadetki Młodsze
4 m. Herman Wiktoria  Nowa Sól
Kata  Młodziczki
1 m. Andrzejewska Aneta  Nowa Sól
3 m. Dudek Julia   Nowa Sól
Kumite Bez Kontaktu 8 Lat
Dziewczęta Open
4 m. Bielińska Nikola  Kożuchów
Kumite Bez Kontaktu 9 Lat
Dziewczęta Open
3 m. Sztonyk Nadia  Kożuchów
4 m. Majewska Karolina  Kożuchów
Kumite Lekki Kontakt
 Kadetek -40
3 m. Wojciechowska Matylda Kożuchów
Kumite Semi Kontakt
Młodziczek +40
1  m. Dudek Julia  Nowa Sól
4 m. Andrzejewska Aneta Nowa Sól
Kumite Bez kontaktu 8 Lat
Chłopcy Open
2 M. Karamushka Olekseii Kożuchów
Kumite Bez kontaktu 8 Lat
Chłopcy Open
3  M. Kowanec Alex  Nowa Sól
Kumite Lekki Kontakt
 Kadetów +40
2  M. Mazur Sebastian  Nowa Sól
3  M. Bukowski Szymon  Nowa Sól
4  M. Sokalski Hubert  Nowa Sól
Kumite Lekki Kontakt Kadetów -40
3  M. Kawszyn Wojciech  Nowa Sól
Kumite Semi Kontakt
Młodzików -45
1  M.  Podpora Łukasz  Nowa Sól
2  M.  Załóg  Błażej  Nowa Sól
3  M.  Dzięcioł  Mikołaj  Nowa Sól
4  M. Świć  Maciej  Nowa Sól
Kumite Semi Kontakt
Młodzików +45
3  M. Wawrzyniak Kamil  Nowa Sól
4  M. Mielniczuk  Brajan  Nowa Sól

Zawody odbyły się w konkurencjach: kata, walki bezkontaktowe, kumite light kontakt oraz kumite semi kontakt. Najmłodsi zawodnicy stawiali pierwsze kroki na macie, natomiast dla kadry kadetów i młodzików był to doskonały trening i sprawdzenie swojej formy przed najbliższymi zawodami w Zielonej Górze, do których się przygotowywali.  

Świetnie zaprezentowali się na zawodach karatecy z Nowosolskiego Klubu Karate Kyokushin zdobywając w swoich kategoriach trzy złote, pięć srebrnych oraz 18 brązowych medali zajmując ostatecznie drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej.

– Turniej był bardzo udaną imprezą sportową i dzięki wspaniałej atmosferze niezłą frajdą dla zawodników. Każdy z nich wyszedł zadowolony, uśmiechnięty i bogatszy o kolejne doświadczenia na macie. Wszyscy adepci bardzo dobrze się spisali, dali z siebie sto procent. Szczególnym uznaniem chcemy wyróżnić najmłodszych adeptów naszego klubu, którzy mimo debiutu na zawodach nie dali się zjeść tremie i walczyli bardzo dzielnie. Kolejne doświadczenie za nami. Zawody toczyły się w przyjemnej i wesołej atmosferze, to pozwoliło naszym zawodnikom  pokazać się z jak najlepszej strony i wywalczyć swoje jakże ważne trofea – podsumował start Waldemar Leśniewski, prezes NKKK.

Zarząd Nowosolskiego Klubu Karate Kyokushin składa serdeczne podziękowania dla Starostwa Powiatowego w Nowej Soli za okazane wsparcie i pomoc finansową  w organizacji zawodów.  

– Szanowni Państwo, sport zwłaszcza dla młodych ludzi to jedna z dróg rozwoju, samorealizacji. Jednak, aby go uprawiać,  potrzebni  są ludzie dobrej woli.  Chcielibyśmy za to jeszcze raz serdecznie podziękować. Czasem wdzięczność trudno jest ubrać w słowa…Wtedy proste – dziękujemy – zawiera wszystko co chcemy wyrazić – podsumowują zawodnicy i zarząd NKKK.
Marek Grzelka

FacebooktwittermailFacebooktwittermail

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content