Błękitni Wierzbnica liderem klasy B

Błękitni Wierzbnica – Cuprum Czciradz 3:2 (1:1)

Bramki: Walentowski (42’ z karnego), Patrzałek 47’, Skrężyna 78’ – Marczewski 28’, Obermuller 50’ (z karnego)
Choć zapowiadało się na mecz w genialnej pogodzie, ostatecznie tuż przed meczem w Wierzbnicy rozpadało się i pogoda z pewnością wpłynęła zarówno na mecz jak i kibiców.

Przed meczem piłkarze uczcili chwilą ciszy pamięć Krzysztofa Karasińskiego, zmarłego w sobotę piłkarza Błękitnych.
Pogoda na pewno tego dnia przeszkadzała w grze, ale pierwsi drogę do bramki znaleźli goście po bramce Marczewskiego w 28. minucie. Gospodarze odpowiedzieli bramką w 42’, rzut karny wykorzystał Walentowski i na przerwę gospodarze mogli zejść z pewną ulgą.
Szybko, bo już w 47. minucie Błękitni wyszli na prowadzenie po bramce Patrzałka, ale trzy minuty później znów był remis, tym razem jedenastkę dla gości gwizdnął sędzia i pewnie wykorzystał ją Obermuller.

Kropkę nad „i” The Blues postawili w 78. minucie meczu. Akcja Pawlaka, dośrodkowanie, Murzyn zagrywa do Skrężyny, a ten pakuje piłkę do siatki.
W tym czasie w Stypułowie kończył się mecz LKP z Pogonią Wschowa. Remis 4:4 w tym spotkaniu  pozwolił Błękitnym na zrównanie się punktami z LKP, z którym ma lepszy bilans meczów bezpośrednich i tym sposobem na pięć kolejek przed końcem rozgrywek zmienił się nam lider.

Jednak utrzymać się na tej pozycji łatwo nie będzie, na mecz z liderem każdy z zespołów będzie spinał się podwójnie. LKP w walce o mistrza też nie składa jeszcze broni.