Drugi Memoriał R. Terlikowskiego

UKS SKM Nowa Sól drugi rok pod rząd jest organizatorem i gospodarzem wojewódzkich finałów rozgrywek Lubuskiego Związku Koszykówki dla roczników 2004 oraz tzw. minikoszykówki, czyli rocznika 2006.

Drugi też raz ta dwudniowa impreza odbywa się pod hasłem Memoriału imienia Romana Terlikowskiego, trenera, wychowawcy setek koszykarskich talentów nie tylko w Nowej Soli, zmarłego w październiku 2015 roku.

W sobotę w turnieju wzięło udział siedem zespołów. W finale zielonogórski SKM Zastal I pokonał gorzowski MKK Basket 52:32. W meczach o miejsca 5-7 w całym sezonie dwa razy na parkiety wyszli chłopcy z naszego UKS. Z WSTK Wschowa przegraliśmy 49:21, natomiast z SKM Zastal II wygraliśmy 49:26 i zajęliśmy na koniec miejsce szóste. Do tzw. „pierwszej piątki” turnieju spośród reprezentantów Nowej Soli wybrano Kacpra Klockowskiego.
Niedzielna, druga część finałów, wyłoniła najlepszych koszykarzy z kategorii nazywanej minikoszykówką. Tu również najlepsi okazali się wychowankowie SKM Zastal, którzy w pokonanym polu zostawili żarski UKS Chromik (35:15). Nowosolski zespół miejscem szóstym zamknął stawkę ekip biorących udział w rozgrywkach, a do „pierwszej piątki” wybrano Miłosza Malińskiego.

– Dziękujemy wszystkim za udział, sportową walkę i za pamięć o trenerze Terlikowskim. Życzymy wam kolejnych sukcesów i do zobaczenia za rok, a w przyszłości na profesjonalnych parkietach ekstraklasy – podkreślali ci, którzy wręczali medale i puchary, a więc m.in. przedstawiciele Lubuskiego Związku Koszykówki, Piotr Dziug (UKS), Przemysław Ficner (wicestarosta) czy Arkadiusz Terlikowski (syn R. Terlikowskiego).