Wór medali lekkoatletów Astry

Startująca w Szprotawie ekipa podopiecznych Ryszarda Biesiady z nowosolskiej Astry zdominowała imprezę.

W biegu na 600 m dziewcząt pierwsze miejsce zajęła Liliana Młynarczyk, trzecia była Kornelia Chróściel, siódma Aleksandra Ducka, a 10. Jagoda Wawrzykowska.
W biegu na 1000 m chłopców pierwsze miejsce wywalczył Jakub Malinowski.
W biegu na 1500 m mężczyzn pierwsze miejsce zajął Jakub Wawrzykowski, a drugie jego kuzyn Łukasz Wawrzykowski.
W biegu na najdłuższym z dystansów 3000 m mężczyzn świetnie wypadł Piotr Mikołajczyk, wracając na bieżnię po dziewiętnastu latach. Zawodnik Astry Nowa Sól zajął świetne V miejsce deklasując kilku młodszych od siebie o kilkanaście lat zawodników.
Tego samego dnia na Mityngu w Słubicach w biegu na 1500 m swój rekord życiowy 4:44;27 oraz wygraną zanotowała Kamila Pogoda.