Medalowe dziewczyny z Astry

We wtorek 13 czerwca w Słubicach odbyła się Lubuska Olimpiada Młodzieży Młodzików.

W zawodach wystartowały dwie biegaczki Astry Nowa Sól. W biegu na 1000m dziewcząt Kornelia Chróściel została wicemistrzynią województwa z czasem 3:08;07. Na dystansie 600m wicemistrzynią województwa została Liliana Młynarczyk z czasem 1:42,17.

18 czerwca w memoriale Edwarda Listosa we Wrocławiu Kamila Pogoda wygrała bieg kobiet na dystansie 1500 m z czasem 4:39,53 i jest to nowy rekord życiowy Kamili.

We Wrocławiu startowali także chłopcy. Tymoteusz Marciniak i Łukasz Wawrzykowski biegnący na dystansie 1500 m mężczyzn także pobili swoje rekordy życiowe. Tymek zajął 8. miejsce z czasem 4:14,25, a Łukasz 4:45,73, co dało mu 14. lokatę.