Trzebiechów zdominowany przez naszych biegaczy

Rok temu ten bieg zorganizowano po raz pierwszy, frekwencja nie porwała, wyniosła skromne kilkadziesiąt osób. Wygrał wtedy Patryk Ciecierski z Astry, piąty był Sebastian Sobczak z NGB.

Okazało się, że drobiarze mają szeroki gest w kwestii nagród, że bieg fajny, dobrze zorganizowany i że warto tam polecieć. Stąd w tym roku liczba startujących wzrosła niemal trzykrotnie.

Bieg odbywał się na dystansie 9,7 km, młodzież biegła na dystansie 2,5km. Trasa mieszana: pola, łaki, las i asfaltem.
Nasi reprezentanci zdominowali ten bieg, zarówno w kategorii pań jak i panów. W pierwszej dziesiątce mężczyzn na mecie znalazło się aż siedmiu naszych zawodników. Wygrał Adam Draczyński z NGB (34:03), przed Piotrem Mikołajczakiem (35:08, zwycięzca kategorii M40) i Sebastianem Sobczakiem 935:27). Czwarty na mecie był Fabian Sternik (35:58), szósty Sławomir Tarasek (39:36), ósmy Jakub Wawrzykowski (40:22), dziewiąty Marcin Sznajder (40:40).

Kategorię kobiet wygrała Justyna Juchniewicz – Pogorzelska z Kożuchowa (42:21), trzecia była Agnieszka Bandurowska (46:50), piąta Anna Miechowicz (48:30), szósta Aleksandra Chróściel (49:23), ósma Ewa Żaczkiewicz (49:30).

W kategorii młodzież pierwsze miejsce wśród dziewcząt w biegu na 2,5 km zajęła Kornelia Chróściel (9:05).

13. miejsce w open zajął Artur Lawrenc, 16. Maciej Wajsberg, 17. Paweł Bubel, 18. Sławomir Sasor,, 22. Adam Płonka, 29. Jerzy Siwiec, 47. Leszek Śmigielski, 49. Marcin Stołowski, 59. Paweł Mus, 62. Edward Rotarski, 66. Tomasz Woźny, 69. Marek Rytwiński, 70. Sebastian Bubel, 79. Klaudia Bandurowska, 83. Roman Fita, 88. Artur Hetnar, 99. Sylwia Wojtasik, 105. Danuta Węcławiak, 116. Teresa Hetner, 119. Marta Kowalczyk – Hetnar, 140. Robert Hetner.