Medale weteranów

Nie, nie będzie tu o żołnierzach, co za zasługi na polu chwały dostali jakieś medale. Sportowi weterani z KKS Nowa Sól wspomniane wywalczyli w Wałczu

Nie tylko zdolną młodzież mamy w naszych kajakach. Sukcesów i sławy pozazdrościli im chyba ci z nieco dłużej wrośniętym wiosłem w ręce.
W Wałczu odbywały się 9 i 10 września regaty kajakowe w kategorii wiekowej Masters. Wśród uczestników tej imprezy nie mogło zabraknąć reprezentantów KKS Nowa Sól, choć w ich zawodniczych życiorysach w rubryce „miejsce urodzenia” pewnie znaleźlibyśmy wpis w stylu „Dozamet Nowa Sól”.

To, że wywodzą się z klubu, który dziś już niestety nie istnieje, nie znaczy, że przestali pływać. Ponadto nadal startują i to ze świetnymi rezultatami.
Najstarszym zawodnikiem regat w Wałczu był Henryk Rybarczyk, nowosolanin przywiózł z imprezy dwa medale: złoty z K1 na 1000m i srebrny w K1 na 200m.

Nina Siemasz w jedynce wywalczyła dwa medale: srebro na 1000m oraz brąz na 200m.
Marek Siemasz w jedynce na 1000m był trzeci, na 200m zakwalifikował się do finału A.
Mariusz Kuliczkowski wziął udział w obu biegach finałowych w K1 na 200 i 1000m.
W kanadyjce dwa medale wywalczył Dariusz Michalak, na 1000m był drugi, w sprincie na 200m wywalczył złoty medal.
Rozegrano także wyścigi w formule miks, gdzie Nina Siemasz i Marek Siemasz rywalizowali w K2. Rozbili bank na obu dystansach, zarówno na 200 jak i 1000m byli w tej formule pierwsi.