Szarpali się na dużej imprezie

– Międzynarodowy Puchar Polski Oleśnica po Warsaw Open to najsilniejszy turniej w kraju dla grupy juniorów młodszych i juniorów – zaznacza Dariusz Giedziun, trener UKS Olimp Nowa Sól. W Oleśnicy nie zabrakło Pomarańczowych

Kadrowicze z Polski, ale też reprezentanci Niemiec, Ukrainy, Gruzji, Azerbejdżanu, Czech, Holandii, Kazachstanu czy Litwy oni wszyscy uczestniczyli w tych zawodach.
W ub. sobotę wystartowali juniorzy młodsi. – Nasza czteroosobowa ekipa pokazała się z dobrej strony. Najlepiej wypadł Amadeusz Lewandowicz (+90kg) zajmując trzecie miejsce. Jakub Kubicki w kat. do 55 kg (po trzech wygranych walkach przed czasem) w walce o wejście do finału złapał kontuzję i został wycofany z boju o brąz. Zuzi Pietrzak w 44 kg też niewiele zabrakło do miejsca trzeciego. Agata Pałka po pierwszej wygranej walce trafiła na mocną Niemkę i przegrała pojedynek, spadła do repasaży, gdzie kolejna potyczka zakończyła się też porażką – mówi Dariusz Giedziun, trener Pomarańczowych.
W niedzielę rywalizowali na macie juniorzy. Amadeusz Lewandowicz (+100 kg) i Weronika Sydor (78 kg) zajęli piąty plac. Jakub Radziszewski w 66 kg trafił na mocnego Polaka i na Niemca – odpadł z eliminacji. – Start w Oleśnicy zakończyliśmy brązowym medalem i trzema miejscami piątymi – podsumowuje Giedziun.
Teraz przed Olimpem Mistrzostwa Polski Młodzików w Suchym Lesie. Agata Pałka została powołana na zgrupowanie kadry narodowej juniorek, teraz jest w Zakopanem. To pierwszy rocznik juniorki młodszej. – Powołanie świadczy o poziomie sportowym naszej zawodniczki i umieszczeniu jej w planach PZJudo – dodaje Dariusz Giedziun.