Olimp podbił Judo Baltic Cup

Nadmorskie szarpanie w Gdyni pokazało, że Pomarańczowi są mocni. – Startowaliśmy w trzech grupach wiekowych. Wywalczyliśmy siedem medali. W klasyfikacji medalowej Pucharu Polski juniorów znaleźliśmy się ex aequo z GKS Wybrzeże Gdańsk na drugim miejscu – podsumowuje Dariusz Giedziun, trener Olimpu

Judo Baltic Cup to jeden z Pucharów Polski, który skupia zawodników z wielu państw.

– Nasz start okazał się wielkim sukcesem – ocenia trener Giedziun.

I kontynuuje: – W juniorach najlepiej powalczyła Patrycja Szota. To jej trzeci start w nowej kategorii i zmiotła swoje przeciwniczki. Jest pierwszym rokiem juniorki i zmiana wyszła na dobre. W finale znalazła się też juniorka młodsza Agata Pałka. Niestety, odnotowała porażkę ze starszą i bardziej doświadczoną zawodniczką – zawiesiła srebro. Kuba Kubicki walczył w grupie zajmując miejsce trzecie. Podobnie Amadeusz Lewandowicz, któremu nie udało się w juniorach wywalczyć medalu. Zuzi Pietrzak zabrakło niewiele do krążka. W każdej walce zdobywała punkty, jednak w końcówkach zabrakło doświadczenia. Rozalia Martynów w walkach eliminacyjnych nie doszła do strefy medalowej. Dla Agaty, Zuzi, Amadeusza i Kuby, którzy są juniorami młodszymi, to był kolejny start w starszej grupie wiekowej, który wypadł bardzo dobrze. W młodzikach najbardziej zaszalał Norbert Losiak, który wszystkie walki wygrał przed czasem. Na trzecim miejscu uplasowała się Kamila Michalak. Hubertowi Ratajczakowi i Szymonowi Markowskiemu zabrakło niewiele do medalu.

To było w sobotę. A co w niedzielę? – Ponownie zawalczyli juniorzy młodsi. Do finału dostała się Agata Pałka. W dogrywce zawodniczka z Rybnika rzuciła Agatę i do worka z medalami dorzuciliśmy srebro. Amadeusz Lewandowicz doszedł do walki o wejście do finału. Przegrał z późniejszym złotym medalistą i zajął miejsce trzecie. Koba Kubicki, po pierwszej walce przegranej, spadł do repasaży i doszedł do walki o brąz. Po rzucie, który został oceniony na wazari, przegrał poprzez założenie duszenia. Zuzia Pietrzak zajęła siódme miejsce. Kolejny start w ogólnopolskich pucharach i kolejny raz znajdujemy się w czołówce klubów z Polski. Przed nami Puchar Europy kadetów w węgierskim Gyor – podkreśla Giedziun.

Wyniki: w U-15 Norbert Losiak 73kg – 1. miejsce; Kamila Michalak 48 kg – 3.; Szymon Markowski 81 kg – 5. – Hubert Ratajczak 38 kg – 5.; w U-18 Agata Pałka 57 kg – 2.; Amadeusz Lewandowicz +90 kg – 3.; Jakub Kubicki 55 kg – 5.; Zuzanna Pietrzak 44 kg – 7.; w U-20 Patrycja Szota 70 kg – 1.; Agata Pałka 57 kg – 2.; Jakub Kubicki 55 kg – 3.; Zuzanna Pietrzak 44 kg – 4.; Amadeusz Lewandowicz +100 kg – 5.; Rozalia Martynów 70 kg – 7.

***

Olimp na początku listopada startował też na Pucharze Polski juniorów młodszych w Bytomiu. Startowało kilkuset kadetów z całego kraju. Nasi w klasyfikacji generalnej byli czwarci, indywidualnie zdobyli trzy medale. Agata Pałka w 57 kg była pierwsza, Amadeusz Lewandowicz w +90 kg drugi, Kuba Kubicki zdobył brąz w 55 kg.

Prócz tego Pomarańczowi szarpali się podczas Międzynarodowego Turnieju Judo w Nancray we Francji. – Pokazaliśmy się z dobrej strony przywożąc osiem medali. Cieszę się, że młodsi idą szlakiem obecnych kadetów i juniorów, którzy znajdują się na czołowych miejscach rankingu PZJudo.

Bartek Graczyk w +66 kg był 1., Alicja Pietrzak 25 kg – 1., Szymon Romańczuk 55 kg – 1., Cyprian Wiśniewski +66kg – 2., Wojtek Krawczyk 38 kg – 2., Jakub Drzała 60 kg – 3., Dominik Hutnik 60 kg – 3., Kamila Michalak 48kg – 3.