Kąty postawiły Astrę w kącie [ZDJĘCIA]

Tak jak mama ustawia niegrzeczne dziecko za karę. Co prawda nowosolanie nie byli szczególnie niegrzeczni w sobotę, ale szczypiorniści UKS GOKiS Kąty Wrocławskie pewnie Astrę w Nowej Soli pokonali. Pewnie, bo siedmioma bramkami

MKST Astra Nowa Sól – UKS GOKiS Kąty Wrocławskie 21:28 (12:16)

Astra: Ceglarz, Kowalski (1 bramka), Marciniak, Lotko (1), Bortnowski (5), Adamek, Kokot, Grygorowicz (1), P. Nowakowski (1), R. Nowakowski, Gołębiowski (1), Lisiewicz (2), Hołubek (1), Hajnysz (2), Wysocki (6), Rapiejko

Poprzednie dwa mecze naszych piłkarzy ręcznych skończyły się dwiema dotkliwymi porażkami. Najpierw minimalnie (20:22) w końcówce przegraliśmy z Zewem Świebodzin u siebie. To były derby, prestiżowe spotkanie, trudno było i kibicom, i zawodnikom tę porażkę przełknąć.

Tydzień później Astra dostała lanie od KS Forza Wrocław na wyjeździe – wynik 44:24. Tę przegraną można jednak wliczyć w koszta, bo Forza jest liderem, ma zakusy na awans.

W sobotę była okazja do rehabilitacji, nasi grali w hali przy ul. Botanicznej z UKS GOKiS Kąty Wrocławskie.

Mecz rozpoczął się remisowo, prowadzenie objęliśmy w 11. minucie. Ale już cztery minuty później gospodarze przegrywali dwiema bramkami 5:7 i o czas poprosił Robert Kołodyński, trener nowosolan.

W 20. minucie goście prowadzą już 9:6, my mamy sytuację na przełamanie impasu, ale pomimo trzech prób w tej samej akcji Astra nie rzuciła gola. Jak pech, to pech. W ostatniej minucie pierwszej części gry przewaga GOKiS-u wzrosła jeszcze do czterech bramek, do szatni schodziliśmy z niełatwym do przełknięcia wynikiem 12:16.

Kluczowy był start drugiej połowy. Od razu tracimy kolejnego gola, w efekcie przegrywamy już 12:17. Zawodnicy z Kątów Wrocławskich kontrolowali grę, nie ponosiły ich emocje, byli zimni, kunktatorscy. Astra nie potrafiła sprostać wymaganiom, jakie postawili w ubiegłą sobotę goście.

Koniec końców przewaga przyjezdnych jeszcze wzrosła, piłkarze ręczni z Nowej Soli przegrali 21:28.

W następnej kolejce, która odbędzie się już dzisiaj (sobota 10 marca), zagramy na wyjeździe z MKS Żagiew Dzierżoniów.