Arka ma czego żałować [DUŻO ZDJĘĆ, WYNIKI PIŁKI]

Nowosolanie byli dużo lepszym zespołem niż Czarni Witnica, szczególnie w drugiej połowie. Bramki na 2:1 strzelić jednak nie zdołali i obie kapele musiały zadowolić się podziałem punktów

Arka Nowa Sól – Czarni Witnica 1:1 (1:1)

Bramka: Rytwiński 40’

Arka: Krajewski – Wilczyński, Rytwiński, Graczyk (60’ Romański), Dębiczak, Nitka (86’ Kieroński), Kowalczyk, Romaszko, Lewicki, Nazar (74’ Rojek), Kubiak

Pierwsze zdziwienie w 1. minucie? To, że Jakub Dębiczak rozpoczął mecz na lewej obronie. Ale zagrał naprawdę bardzo dobre 90 minut. Był odpowiedzialny z tyłu, co rusz podłączał się do akcji ofensywnych.

Zespół z Nowej Soli od początku starał się przejąć inicjatywę, nadać ton grze. Pierwszą bardzo dobrą szansę miał Janek Romaszko po wrzutce z rogu Dębiczaka, zawodnik Arki główkował, zbił strzał Rafał Kiłoczko. W 28. minucie kolejne dośrodkowanie Dębiczaka, Dariusz Nazar poszedł odważnie szczupakiem, piłka wylądowała nad bramką, pomylił się napastnik Arki nieznacznie. W 35. było gorąco pod naszą bramką, Patryk Łuś ładnie złożył się z woleja z ok. 18 metrów, lecz w bramkę nie trafił.

Cieszyć mogliśmy się w 40. minucie. Wtedy strzelał Romaszko, piłka odbiła się od jednego z obrońców, trafiła do Simona Rytwińskiego, który precyzyjnym strzałem dał Arce prowadzenie, które trwało… minutę.

Bo po minucie wyszło rozluźnienie, niefrasobliwość nowosolskiej kapeli w obronie wykorzystał Artem Yakovenko i w sytuacji sam na sam nie dał szans Przemysławowi Krajewskiemu. Jest 1:1. Tyle do przerwy.

Nazar robił zamieszanie z przodu, dwoił się i troił, walczył, przepychał z obrońcami, ale w decydujących momentach w sobotę czegoś mu brakowało. Tak było choćby w 56. minucie. Wyszedł sam na sam z Kiłoczką, uderzył za lekko i golkiper Witnicy złapał piłkę w zęby. Cztery minuty później dogrywał do Grzegorza Romańskiego i albo zrobił to minimalnie za mocno, albo Romański był minimalnie spóźniony, by wpakować futbolówkę do pustej bramki. Znowuż musieliśmy obejść się smakiem.

Arka cisnęła, a ostatnie słowo mogło należeć do gości. Niewykorzystane sytuacje mogły się zemścić.

W 90. minucie huknął jak z armaty Michał Zakryszko, piłka leciała idealnie w okno, w ostatnim momencie skręciła i odbiła się od słupka. Uff!

Po tym meczu bardziej można żałować dwóch punktów, niż cieszyć się z jednego. W nadchodzący weekend Arka pojedzie na mecz do Drezdenka.