Ręczni z kompletem punktów. Zostały dwa mecze [ZDJĘCIA]

Astra Nowa Sól wygrała z wyżej notowanym rywalem z Kościana. Podopieczni trenera Roberta Kołodyńskiego zaprezentowali się z lepszej strony, niż nas ostatnio przyzwyczaili. Teraz zagrają w Brzegu z outsiderem

MKST Astra Nowa Sól – MKS Tęcza Kościan 29:26 (18:10)

Astra: Gołębiowski, Ceglarz, Kujawa, Rapiejko, Kowalski, Lisiewicz, Lotko, Bortnowski, Kasendra, Grygorowicz, R. Nowakowski, Hołubek, Hajnysz, Wysocki

Co prawda po dwóch minutach nowosolanie przegrywali u siebie 0:2, ale później punktowali przeciwników w pierwszej połowie niemiłosiernie. W minucie 17. było już 11:2 dla nas!
Pierwszą część Astra zagrała wybornie, mimo że grała z rywalem, który w tabeli jest wyżej – na ósmym miejscu. Zakończyliśmy zmagania w pierwszej połowie z wynikiem 18:10.

W drugiej było już trudniej. Goście zaczęli gonić. W 45. minucie alarm – prowadziliśmy już tylko trzema golami 22:19.

Na szczęście jednak szczypiorniści z Nowej Soli w sobotę przeciwnikom na więcej nie pozwolili. Dowieźli dobry wynik do końca, wygrali 29:26.

Niech to będzie dobry prognostyk przed meczem z SKS Orlik Brzeg, ostatnim zespołem w tabeli. Nowosolanie pojadą do Brzegu w najbliższą sobotę. Póki co jesteśmy na 13., przedostatnim miejscu w całej stawce, mamy 17 punktów. Do 12. Dzierżoniowa tracimy cztery oczka. A zostały dwa mecze.