Lewicki przesądza o derbach [ARKA – KORONA]

To ten piłkarz w 70. minucie meczu Arka Nowa SólKorona Kożuchów dał nowosolanom gola na wagę zwycięstwa. Bytomska Odra w IV lidze przegrała u siebie z Ilanką, trzecią drużyną w tabeli

Arka Nowa SólKorona Kożuchów 1:0 (0:0)

Bramka: Lewicki 70’

Ten mecz w drugiej części tabeli był bardzo ważny z dwóch powodów. Gdyby Arka go wygrała, zbliżyłaby się do kożuchowian na punkt. Poza tym rzecz prozaiczna, ale jakżeż ważna – prestiż. Derby to derby. Każdy chce pokazać, kto w powiecie w piłce rządzi. Na kogo nie ma w pobliżu kozaka.

Nie brakowało walki od pierwszej minuty. Korona naprawdę dobrze operowała piłką, w końcu ma odpowiednich do tego zawodników, powzmacniała się wiosną. Operowanie piłką, jak to nazwałem, i dominacja nie przekładały się jednak na bramki dla piłkarzy z Kożuchowa.

Arka w pierwszej części? Strzał w słupek z rzutu wolnego Jakuba Dębiczaka, w samej końcówce pierwszych 45 minut doskonałą szansę na strzelenie gola miał Gracjan Lewicki, lecz jej nie wykorzystał. Wtedy jeszcze nie.

Obie drużyny w pierwszej połowie sondowały, co może zrobić im rywal. Były przyczajone.

Mecz otworzył się w drugiej połowie, ale nie ma się co rozwodzić – kluczowa była minuta 70. Wtedy Dariusz Nazar trochę szczęśliwie wygrał pojedynek w polu karnym gości, dograł do Lewickiego, któremu nie pozostało nic innego jak wpakowanie piłki do siatki.

1:0. Arka inkasuje trzy punkty w derbach.

Tym samym podopieczni trenera Grzegorza Kopernickiego są na 11. miejscu w tabeli. Korona, zawodnicy Michała Kowbela, jest 10. Ma punkt przewagi nad zespołem z Nowej Soli.

Odra Bytom Odrzański przegrała we własnych progach z Ilanką Rzepin 1:3. Honorowego gola dla piłkarzy Henryka Mazurkiewicza ukłuł Maciej Konsewicz.