Odra – Korona: Dwie całkiem różne połowy [DUŻO ZDJĘĆ, WYNIKI]

W ubiegłym tygodniu czwartoligowcy zagrali dwie kolejki. Gdyby derbowy mecz w Bytomiu Odrzańskim trwał 45-50 minut, Odra mogłaby zaliczyć go do udanych. Przez połowę spotkania była bowiem od Korony zespołem lepszym. Tyle że potem bytomianie się spompowali, a do głosu doszedł zespół z Kożuchowa. Z ważnych rzeczy: awans do okręgówki uzyskała Pogoń Przyborów

Odra Bytom OdrzańskiKorona Kożuchów 1:1 (1:0)

Bramki: Maciej Konsewicz 36’ – Żak 62’

Odra: Tyźlik – Borowiecki, Kozłowski, Lewandowski, Loboda, K. Konsewicz (76’ Wojtkowiak), Dziubański, Maciej Konsewicz, Michał Konsewicz, Wróbel, Kostrzewa (ż)

Korona: Długosz – Dalmata, Hoc, Grochowski (56’ Cygan (70’ Latacki)), Rudnicki (ż), Cieśla (ż), Adamowski, Iskra (56’ Koszelowski), Żak (84’ Borkowski), Dytko, Janik

W ubiegły wtorek w IV lidze rozegrano 16., zaległą kolejkę. A w niej czekały nas derby.

Gospodarze od początku nieźle wykonywali stałe fragmenty gry, w 6. minucie po jednym z nich mogli otworzyć wynik, po muśnięciu głową piłka poszybowała obok bramki. To była pierwsza groźna sytuacja w tym meczu. W 11. Bartosz Dziubański spróbował uderzyć bezpośrednio z wolnego, było niebezpiecznie, ale w bramkę koniec końców nie trafił. W 18. kolejna wrzutka Dziubańskiego, tym razem z rzutu rożnego, naszedł na piłkę idealnie Mykyta Loboda i ją skontrował głową, pomylił się o centymetry.

To był mecz walki, ale Odra wyróżniała się na tle Korony, tworzyła sobie sytuacje podbramkowe.

Później Tomasz Wróbel oddał strzał z rzutu wolnego – był ów strzał zbyt delikatny, by zaskoczyć Michała Długosza. W 36. Dziubański kolejny raz potwierdził, że co jak co, ale prawą nogę to on ma ułożoną. Dośrodkował ze stałego fragmentu, walkę w powietrzu wygrał Maciej Konsewicz i uderzeniem głową dał pierwszą bramkę dla Bytomia Odrzańskiego. Zdecydowanie zasłużoną.

W pierwszych 45 minutach nic znaczącego już się nie wydarzyło.

Działo się za to w drugiej części. Odra w 48. mogła podwyższyć na 2:0, Wróbel dał na pole karne, Michał Konsewicz poszedł wślizgiem, lecz w bramkę nie trafił.

I w tym momencie dobra gra Odry, podopiecznych trenera Henryka Mazurkiewicza, się kończy.

Bytomianie złapali zadyszkę, a coraz śmielej zaczęli poczynać sobie na ich boisku piłkarze Michała Kowbela. W 50. Michał Hoc wrzucał, Dawid Cieśla strzelał głową – jeszcze bez skutku bramkowego dla Korony. 12 minut później zrobiło się 1:1. Kożuchowianie rewelacyjnie rozegrali akcję w polu karnym, zakończył ją skutecznym, precyzyjnym strzałem Amadeusz Żak. Następnie Marcin Janik zdecydował się na strzał swoją gorszą prawą nogą, było do bramki około 16 metrów, Damian Tyźlik interweniować nie musiał. Kapitan Korony mógł zaskoczyć Tyźlika niedługo później, bramkarz Odry prawie dostał za kołnierz, ale w ostatniej chwili się uratował i przeniósł piłkę na róg.

Główny problem bytomian w tym meczu? To, że trwał 90 minut, a nie około 50. I brak skuteczności, bo sprawę zwycięstwa mogli załatwić w pierwszej połowie. Duże brawa dla Korony, która lepiej wytrzymała kondycyjnie derby i w drugiej połowie wiodła na boisku prym.

Na koniec ważna informacja z klasy A: Pogoń w Stypułowie pokonała LKP 2:0 i zapewniła sobie awans do okręgówki.

Wyniki 16. kolejki okręgówki:

Korona Wschowa – Mieszko Konotop 0:3 (walkower)

Wyniki 20. kolejki klasy A:

Falubaz II Zielona Góra – MKS Nowe Miasteczko 0:3 (walkower)

Sparta Sława – LZS Cuprum Czciradz 4:3
Pogoń Wschowa – Zorza Nowa Żabno 0:0 (5:0)

PARY PÓŁFINAŁÓW: Błękitni Wierzbnica – Trzebiechów, Sparta Sława – Pogoń Wschowa. Mecze odbędą się 31 maja o godz. 17.00.