Talenty zemściły się na Aresie w finale? [NALS]

W trakcie sezonu akurat te dwie ekipy okazały się najlepsze i po drugich meczach play-offów Stracone Talenty zagrały z Aresem w meczu finałowym 12. edycji imprezy. W 11. finał był identyczny. O brąz tym razem zawalczyły Gwoździe Zagłady i FC Kibice Astry

I Straceni, i Ares przyklepali sobie awans do finału w ubiegłym tygodniu. Stracone Talenty pokonały 3:0 FC Kibice Astry (25:23, 25:21, 25:11). Zwycięzcy grali w składzie: Popiołek, Nowak, Gondyk, Dubeltówka, Grajner, Flis; przegrani: Lisowski, Wasilewski, Bredlak, Sandecki, Musielak, Cyran i Wojtasiński.

Tym samym w rywalizacji do dwóch zwycięstw Straceni wygrali 2:0 i uzyskali przepustkę do wielkiego finału amatorki.

Co w drugim meczu? Ares Nowa Sól ponownie pokonał głogowian z Gwoździ Zagłady, znowuż w stosunku 3:0 (25:19, 25:21, 25:18). Ares: Dudziński, G. Kuzemczak, P. Kuzemczak, Snoch, Czarnecki i Babacz. Głogowianie, którzy muszą obejść się smakiem i z parkietu schodzili ze spuszczonymi głowami, to: Kulczycki, Czaczyk, Szwatrow, Piwek, Rybak i Urbanowicz.

A więc znowuż finał Stracone Talenty wersus Ares Nowa Sól. Tak samo było przed rokiem. Wtedy pisaliśmy na łamach „Tygodnika Krąg”: – Pierwszy set w tym mistrzowskim meczu był bardzo równy. Wydawało się, że Ares postawi kropkę nad „i”, prowadził 19:18, ale rywal zaczął grać bardzo skutecznie w końcówce, dzięki czemu doprowadził do remisu, a potem fantastycznie zakończył set na swoją korzyść. Ale dwa kolejne sety… Najbardziej pasowałby tu obrazek niewielkiego słoika z naklejką „Stracone Talenty”, bo siatkarze Aresa zrobili z nich po prostu dżem. Choć Popiołek i spółka poderwali się do walki w ostatnim secie, ostatecznie wyszło tak, że zerwali się jak ci chorzy na śpiączkę z powieści „W pustyni i w puszczy” – w ostatni bieg. Ares wygrał ten mecz i całe tegoroczne rozgrywki.

Znowuż Ares zrobił ze Straconych Dżem? A może tym razem Talenty rozjechały walcem Aresa i się zemściły? A chęć zemsty była niewątpliwie wielka jak drapacze chmur w Nowym Jorku. To pewne.

I choć ostatni papierowy numer „TK” zamknęliśmy jeszcze przed finałem, teraz wiemy, kto okazał się najlepszy. Sezon 2017/2018 Nowosolskiej Amatorskiej Ligi Siatkówki, którą organizuje Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, wygrały Stracone Talenty! Wygrały w finale 3:2 z Aresem i zdobyły złoto.

Mecz o trzeci plac między Kibicami a zespołem z Głogowa? Tutaj padł wynik 3:2 dla Gwoździ. To oni zostali brązowymi medalistami.

Większa relacja w kolejnym numerze gazety.