Czarni po kolizji z pociągiem z „Węglem”. Są ranni [DUŻO ZDJĘĆ, WYNIKI KLASY A]

Konrad Węglarz spokojnie mógłby grać kilka lig wyżej. Ale gra w Avii Siedlnica w klasie A. Ostatnio Avia grała na boisku Czarnych Rudno. „Węgiel” ustrzelił hat-tricka

Czarni Rudno – Avia Siedlnica 1:4 (1:1)

Bramka: Polak 27’

Czarni: Kubaszewski – Banasiak, Ozgowicz (70’ Zięba), Kasper (72’ Malec), Żabiński, Aleksandrowicz, Boruszewski, Bławuciak, Karpiński, Malinowski (41’ Marciszak), Polak (65’ Przygodzki)

Zespół z Rudna zaczął nieźle, oddał kilka strzałów z dystansu, próbowali kolejno Polak i Bławuciak. W 15. minucie było już gorzej. Poszła długa piłka ze strony Siedlnicy, przeszła obronę, komicznie przeszła też Kubaszewskiego i Konrad Węglarz, były zawodnik m.in. Chrobrego Głogów czy Odry Bytom Odrzański, dołożył do pustej.

Dużo strzałów oddawał tego dnia Polak, ale nie chciały odnaleźć światła bramki, podobnie jak uderzenie ze stałego fragmentu Jakuba Boruszewskiego z 21. minuty. W 23. Kubaszewski wyciągnął bardzo groźny strzał z wolnego Kurosza. W 27. Czarni – wydawało się – odżyli. Na listę strzelców wpisał się Polak i było 1:1. Później rudnianie oddali jeszcze kilka strzałów, ale obrazili nimi Pana Boga, bo ten musiał wynająć szklarza, by w swoich włościach wstawić nowe okna. I to w Boże Ciało, w czwartek, to zrobili.

Zawodnicy z Rudna w drugiej części konstruowali sobie sytuacje, ale albo brakowało celności, albo ostatniego podania, precyzji.

Koło 60. minuty Avia zaczęła grać płynniej niż gospodarze i to był zły sygnał. W 62. Tomasz Trznadel wrzuca, wychodzi z tego strzał, Kubaszewski dostaje za kołnierz i ponownie na prowadzenie wychodzą goście. Znowuż dużo zastrzeżeń można mieć do interwencji bramkarza Czarnych.

Przejdźmy do konkretów, a z konkretnych kwestii w końcówce meczu należy odnotować dwie: w 79. i 84. minucie Węglarz kompletuje hat-tricka.

Czarni przegrywają z Avią 1:4. To był mecz zaległy z marca.