Zmarł Jan Broszczakowski, zasłużony działacz piłkarski

W przeszłości reprezentował Stal, Polonię i Dozamet Nowa Sól, później był działaczem piłkarskim. – Zawsze był gotów pomagać i służyć radami. Nigdy nie odmówił wsparcia naszemu klubowi – wspomina Jana Broszczakowskiego Przemysław Gusta, wieloletni sportowy społecznik

Jan Broszczakowski zmarł w środę 20 czerwca w godzinach porannych.

Pan Jan zaczął przygodę z piłką w Odlewie Nowa Sól, który powstał po wojnie przy Dozamecie. Później grał jeszcze w Stali, Polonii i Dozamecie Nowa Sól.

Po zakończeniu kariery zawodniczej dalej ciągnęło go do piłki. Był działaczem, przez jakiś czas nawet wiceprezesem klubu.

– Jan Broszczakowski do ostatniej chwili był sercem przy Dozamecie i Arce. Zawsze był gotów pomagać i służyć radami, nigdy nie odmówił wsparcia naszemu klubowi. Panie Janie, spoczywaj w pokoju. Pamięć o tobie na zawsze pozostanie w naszych sercach – czytam we wpisie na Facebooku Przemysława Gusty, wieloletniego piłkarskiego społecznika.

Pogrzeb Jana Broszczakowskiego odbył się w ubiegłą sobotę.

Z panem Janem miałem okazję spotkać się bodaj raz w życiu. Przyszedł do naszej redakcji z kiścią dorodnych winogron, którą wyhodował na swojej działce. Patrzę na jego zdjęcie z tą kiścią winogron i wyobrażam sobie, a w zasadzie jestem pewien, że teraz czerpie jak najwięcej z Winnicy Pańskiej. I że gra znowu w piłkę ze swoimi kolegami z boiska, którzy odeszli wcześniej.

Pan Jan miał 85 lat.

W lipcu opublikujemy obszerne wspomnienie Jana Broszczakowskiego. Wyrazy kondolencji i szczerego współczucia dla obecnego działacza Arki Jerzego Broszczakowskiego, syna pana Jana i dla całej jego rodziny.

FacebooktwittermailFacebooktwittermail

Mateusz Pojnar

Aktualności, sport

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content