Brąz Mistrzostw Europy dla Polski! Stefanów i Nitschke nie zwalniają

Autorami tego sukcesu są Adam Stefanów, snookerzysta z Kożuchowa i Marcin Nitschke. Nasi wywalczyli najniższy stopień podium podczas imprezy w Bukareszcie

W zmaganiach w stolicy Rumunii wzięło udział 14 reprezentacji. To były drużynowe Mistrzostwa Europy w snookera.

Z grupy kożuchowianin Adam Stefanów i Marcin Nitschke z Zielonej Góry wyszli z pierwszego miejsca. Później rozpoczęła się faza pucharowa. A w niej? Koncert duetu Stefanów/Nitschke! Najpierw Polacy pokonali Serbów pewnie 4:0, później Niemców w stosunku 4:1.

Gorzej powiodło się naszym zawodnikom w półfinale. Stanęli w szranki z Walijczykami. Przegrali 1:4. Później reprezentanci Walii zdobyli Mistrzostwo Europy. Byli faworytami turnieju.

Ale Adam Stefanów i Marcin Nitschke mogli cieszyć się z brązowego medalu. Przypomnijmy, że miesiąc wcześniej snookerzyści zdobyli drużynowe Mistrzostwo Polski.

To nie koniec intensywnego czasu Adama Stefanowa.

– Długo oczekiwany moment dla mnie i dla sympatyków snookera w Polsce nadszedł i w środę 4 lipca rozegrałem swój pierwszy turniej oficjalnie jako profesjonalista – mówi Stefanów. – Moim przeciwnikiem był 62. w rankingu światowym Rory McLeod. Mierzyliśmy się o fazę telewizyjną Riga Masters. Wygrywałem 3:2, poległem 3:4. McLeod to bardzo doświadczony zawodnik, zawodowo gra 23 lata. Dopiero wchodzę na swoje obroty, ale czuję jeszcze zapas, więc będzie okej – uśmiecha się nasz zawodnik.

W poniedziałek 9 lipca, już po zamknięciu tego numeru „TK”, Adam Stefanów grał na World Open. Jego przeciwnikiem był Stephen Maguire – obecnie 17. w rankingu światowym. Maguire w przeszłości był wiceliderem tego rankingu.

O tym, jak mu poszło, napiszemy w kolejnym numerze.

FacebooktwittermailFacebooktwittermail

Mateusz Pojnar

Aktualności, sport

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content