Stefanów grał z legendą snookera. Maguire wygrał minimalnie

Sportowy sen, sportowe marzenie, na które Adam Stefanów, snookerzysta z Kożuchowa, pracował latami – ziszcza się z tygodnia na tydzień. Tym razem nasz zawodnik rywalizował ze Stephenem Maguire’m. Ten w przeszłości był wiceliderem światowego rankingu snookera

Przypomnijmy. Niedawno Adam Stefanów i Marcin Nitschke z Zielonej Góry w duecie zdobyli dla Polski brązowy medal na Mistrzostwach Europy w Bukareszcie. Wcześniej obaj wywalczyli drużynowe Mistrzostwo Polski w snookera. Do tego 4 lipca Stefanów grał z Rorym McLeodem. Z bardzo doświadczonym snookerzystą, grającym w światowych turniejach od ponad 20 lat, przegrał 3:4. O żadnym wstydzie nie może być mowy.

A w poniedziałek 9 lipca, już po zamknięciu poprzedniego numeru „Tygodnika Krąg”, Adam Stefanów grał na World Open. Jego przeciwnikiem był Stephen Maguire – obecnie 17. w rankingu światowym. Maguire w przeszłości był wiceliderem tego rankingu.

Jak zakończył się ów pojedynek? Niestety, Stefanów przegrał z Maguire’m 4:5. – To był bardzo długi mecz, który rozstrzygnął się w decydującej partii. W przeciągu całego spotkania nie grałem jakoś rewelacyjnie, co pokazuje, że mam dużo zapasu, jeżeli minimalnie przegrywam z byłym wiceliderem światowego rankingu – podkreśla w rozmowie z „TK” Adam Stefanów. – To dopiero początek sezonu, wiem, nad czym pracować i na razie zbyt wiele nie oczekuję. Ciężko pracuję, a wszystko przyjdzie z czasem – dodaje nasz zawodnik.

A na Facebooku po spotkaniu z Maguire’m napisał tak: – Jeszcze raz wielkie podziękowania za wszystkie słowa wsparcia i multum wiadomości, które dostaję. Cieszę się, że tyle osób śledzi moje poczynania. Teraz chwila na odpoczynek, a za moment zaczynam przygotowania do Indian Open, European Masters, China Championship i Paul Hunter Classic. To dopiero początek. Wyciągam wnioski i cisnę dalej!

FacebooktwittermailFacebooktwittermail

Mateusz Pojnar

Aktualności, sport

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content