Obiecujący początek karateków

NKKK dobrze rozpoczął nowy sezon. Nowosolanie startowali w Sieradzu, zdobyli dwa medale. Złoty wywalczył Bartosz Czarnecki, a srebrny Agnieszka Wasielewska

Nowy sezon treningowy i nowe turniejowe bitki naszych zawodników z Nowosolskiego Klubu Karate Kyokushin. W ubiegłą sobotę karatecy startowali w 21. Międzynarodowym Turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Sieradza. Brało w nim udział ponad 280 zawodników z kraju, ale i zagranicy – z Czech, Rosji i Niemiec.

Z Nowej Soli pojechało na turniej dziewięcioro karateków. – Poziom imprezy był bardzo wysoki, a znalezienie się na podium można odnotować jako prawdziwy sukces – mówi Andrzej Czarnecki, trener NKKK.

W kata seniorek Agnieszka Wasielewska zajęła drugie miejsce.

W kumite do 70 kg (kategoria junior) Bartosz Czarnecki wygrał wszystkie pojedynki i na szyi organizatorzy zawiesili mu złoto. – To szczególnie zadowalający wynik, bo Bartek i Ola Leśniewska są objęci cyklem przygotowań do zbliżających się Mistrzostw Świata w Astanie. Odbędą się 2 i 3 listopada – podkreśla Andrzej Czarnecki.

Pozostali nasi zawodnicy nie stanęli na podium. – Bez względu na zajęte miejsce wszyscy młodzi karatecy zasługują na słowa uznania i podziękowania za udział w zawodach, zaprezentowali się naprawdę dobrze na sieradzkim tatami. Serdecznie gratulujemy jako klub zawodnikom, życzymy zdrowia, które jest niezbędne do ciężkich treningów i kolejnych udanych startów – puentuje trener NKKK.