Wróciły ligi siatkarek. W kadetkach wygrało doświadczenie

Bratobójczy pojedynek rozegrały w lubuskiej lidze kadetek siatkarki Aresa. W sobotnim meczu starsza drużyna pokonała młodszą pewnie 3:0. Ruszyły też zmagania ligowe młodziczek

UKS Ares Nowa Sól I – UKS Ares Nowa Sól II 3:0 (25:9, 25:10, 25:8)

W minioną sobotę w hali przy ul. św. Barbary odbył się mecz pomiędzy dwiema ekipami naszego klubu. Ares I grał z Aresem II. Drugą drużynę kadetek tworzą młodsze dziewczyny.

Wszystko rozstrzygnęło się w półtorej godziny. Ten dzień należał do pierwszej ekipy Aresa, która we wszystkich trzech setach miała ogromną przewagę. Zespół numer jeden wygrał pewnie 3:0, w setach do 9, 10 i 8. Przed meczem można było przewidywać taki scenariusz, bo „jedynka” jest rzecz jasna bardziej doświadczona. Katarzyna Gosk, trenerka kadetek Aresa, podkreśla, że nowosolskie siatkarki robią bardzo duże postępy w swojej grze.

Ważne jest to, że młodsze kadetki nie odpuszczały w poszczególnych partiach nawet wtedy, kiedy przegrywały już wysoko i wiedziały doskonale, że wyniku nie da się już wyciągnąć. Grały do końca. I jedna, i druga drużyna była chóralnie dopingowana przez publiczność w hali MOSiR.

To była 2. kolejka lubuskiej ligi kadetek. W 1. Ares II przegrał z Gubinem 1:3, a Ares I pauzował. W 3. kolejce „jedynka” pojedzie do Zbąszynka, a „dwójka” odpocznie.

Rozpoczęła się też liga młodziczek. – Szacunek dla wychowanek trenera Rafała Snocha – zdecydowanie wygrały ligowy turniej u siebie, w poszczególnych meczach po 2:0 z Żarami i Szlichtyngową. MVP została Zuzanna Suska, ale oczywiście wszystkie dziewczyny walczyły jak lwice. Oby tak dalej! – cieszy się Radosław Abramczyk z Aresa Nowa Sól.