MKS – GKS: Przeważyły indywidualności [ZDJĘCIA, WYNIKI, IDZIEMY NA MECZ]

Kula, Priemel i Bajorski – ci zawodnicy w klasie A potrafią zrobić różnicę. Zrobili. Po ich bramkach Gieksa pokonała na wyjeździe Miasteczko

MKS Nowe MiasteczkoGKS Siedlisko 0:3 (0:1)

Bramki: Kula 32’, Priemel 70’, Bajorski 82’

MKS: Krzywniak – Paluch (80’ Łukowski), Połoński (60’ Szumilas (ż)), Rosołowski (46’ Tomczyk), Leśniak, Kozłowski, Szumilas, Mościpan, Wesołowski (46’ Marczenia), Wawrzyniak, Chorążyk (75’ Cyraniak)

GKS: Oborski – Garbacz, Babij (ż), Ciebień, Derewońko (84’ Kępkowski), Priemel, Bajorski, Kula (54’ Synowiec), Sadowski (89’ Jeziorski), Sznajder (ż)(87’ Niedźwiedź), Smolin

Kluczowy moment pierwszej połowy? 32. minuta. Wtedy do rzutu wolnego z ok. 18 m podszedł Dariusz Kula, a że kapitan GKS potrafi huknąć, wiadomo nie od dzisiaj. Piłka wylądowała w okienku, Bartosz Krzywniak był bez szans. Goście prowadzili po pierwszej części 1:0.

W drugiej Miasteczko próbowało gonić, miało nawet parę sytuacji, ale nic do sieci wpaść nie chciało, dobrze bronił Michał Oborski. Strzelali za to podopieczni Wojciecha Sawickiego. Wynik podwyższył w 70. minucie wieńcząc koronkową akcję Dawid Priemel. W 82. minucie kunszt pokazał Marcin Bajorski. Że lewą nogę ma ułożoną doskonale, nie trzeba nikogo przekonywać. Spojrzał na ustawienie bramkarza MKS i posłał loba, kibice i piłkarze mogli tylko odprowadzić piłkę do bramki. 3:0, po meczu, trzy punkty jadą do Siedliska.

Po 12 spotkaniach GKS radzi sobie całkiem dobrze. Jest na wysokim czwartym miejscu w tabeli, ma 22 punkty na koncie. Gorsze nastroje u podopiecznych Beniamina Żółtaka. MKS Nowe Miasteczko w tabeli zajmuje ostatnie miejsce z dorobkiem pięciu oczek.

W następnej kolejce Siedlisko zagra u siebie ze Stypułowem, a Miasteczko pojedzie do Przybyszowa.