Wyzwanie kyokushin…

… podjęli nasi karatecy w Szczecinie. Tam odbył się Kyokushin Challenge 2018. Nowosolanie byli też w Jastrzębiu-Zdroju na 10. Turnieju Kumite

Zawodnicy Nowosolskiego Klubu Karate Kyokushin przejechali w ub. weekend setki kilometrów. Waldemar Leśniewski i Aleksandra Kawszyn, trenerzy NKKK, pojechali do Jastrzębia-Zdroju. Tam rozegrał się X Turniej Kumite. Walczyło dokładnie 444 karateków z 44 ośrodków w kraju. Z kolei trener Michał Blicharski wyruszył z zawodnikami do Szczecina na Kyokushin Challenge.

Turniej w Jastrzębiu był bardzo dobrze obsadzony. – Większość naszych zawodników niestety nie przeszła nawet do drugiej tury, co świadczy o naprawdę bardzo dużym poziomie zawodów. Broniąc barw naszego klubu w kata Julia Lewandowska pokonała aż 31 dziewczyn i zdobyła wysokie czwarte miejsce – mówi Aleksandra Kawszyn.

W kumite było dużo lepiej, startowaliśmy w semi kontakcie i w walkach. Szymon Ścibiorski w swojej kategorii był trzeci; Hubert Dudek drugi; Adam Kasprzak pierwszy, a Łukasz Podpora drugi po bratobójczym starciu finałowym; Julia Lewandowska pierwsza; Michał Dondajewski i Julia Dudek nie wyszli z eliminacji.

W Szczecinie Matylda Wojciechowska i Igor Dondajewski zdobyli medale – Wojciechowska srebro, a Dondajewski złoto.

– W sumie Nowosolski Klub Karate Kyokushin wzbogacił się w sobotę o trzy złote, trzy srebrne i jeden brązowy medal, to doskonały wynik! Życzymy naszym zawodnikom kolejnych sukcesów – dodaje trenerka NKKK.

***

Klub zaprasza kibiców na organizowany przez karateków Turniej Mikołajkowy, który odbędzie się w „Ogólniaku”. Start o godz. 10.00 w sobotę 1 grudnia, zmagania potrwają mniej więcej do 14.00.

FacebooktwittermailFacebooktwittermail

Mateusz Pojnar

Aktualności, sport

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content