Auuu! Pierwsza wygrana Trójki u siebie. I to w derbach [ZDJĘCIA]

Derby ze Świebodzinem były idealną okazją, żeby w końcu szczypiorniści Trójki zwyciężyli we własnych progach. Tak też się stało!

Trójka Nowa Sól – Zew Świebodzin 26:21 (11:8)

Trójka: Rapiejko, Kokot (3), Marciniak, Szymczyszyn, Bortnowski (1), Orliński (3), Kowalski (5), Nowakowski (1), Grygorowicz, Kujawa, Lisiewicz (4), Swereda, Ceglarz, Paszkiewicz (5), Hajnysz (4), Krempa

W hali przy ul. Botanicznej zameldowało się ok. 230 kibiców. Na początku jak zawsze zawodników wyprowadzili najmłodsi. Mecz rozpoczęło symbolicznie dwoje niepełnosprawnych dzieci. To piękny gest solidarności klubu z nimi, bo niedawno – 3 grudnia – na świecie obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych.

Spotkania derbowe to zawsze mecze z dodatkowym ładunkiem emocjonalnym. Rywalizacja Trójka – Zew Świebodzin ma swoją historię, a mecz z ub. soboty napisał jej kolejną kartę.

Podopieczni trenerów Bronisława Malego i Zbigniewa Malaczewskiego do przerwy prowadzili 11:8. Odskoczyli w 28. minucie przy remisie 8:8. W drugiej połowie gorąco zaczęło robić się w 46., bo goście zmniejszyli naszą przewagę do jednego gola – 17:16. Końcówka należała do nowosolan, zwyciężyliśmy 26:21!

To była pierwsza wygrana u siebie Trójki w tym sezonie. Zawodnicy mogli wykrzyczeć swoje „auuu”!

Co w innych meczach 12. kolejki? Konin wygrał z Kościanem 30:28, Bór Oborniki Śl. pokonał Brzeg 38:26, Sparta Oborniki wygrała ze Swarzędzem 38:26, a Śląsk z Legnicą 31:24, Kąty wygrały w Oławie 38:24, a Żagiew w Komprachcicach 36:23.

Trójka w tabeli jest 10., ma 12 punktów. Liderem Bór Oborniki Śl. z 33 punktami.