Dobry weekend Aresa [ZDJĘCIA]

Rano wewnątrzklubowe derby w kadetkach, po południu wygrana w III lidze – ub. sobota upłynęła po myśli Aresa Nowa Sól

W Lubuskiej Lidze Kadetek nowosolanki wystawiły w tym roku dwa zespoły. Tak się złożyło, że kolejne derby pomiędzy nimi wypadły w sobotę 8 grudnia.

Mecz w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. św. Barbary wygrały bardziej doświadczone i ograne zawodniczki Katarzyny Gosk. Niektóre z nich stanowią już trzon trzecioligowej kapeli Aresa. Julia Sobczak i spółka pokonały w meczu przyjaźni siatkarki Mirosława Kasprowicza 3:0, w setach do 19, 16 i 21.

W tabeli kadetek Ares I jest trzeci, Ares II szósty.

Poranny mecz Ares I – Ares II był preludium przed spotkaniem w ramach III ligi. O 17.00 w hali „Elektryka” zawodniczki Radosława Abramczyka podjęły KS AZS AWF PIKO Sport Wrocław. Zapowiadała się trudna przeprawa, bo w tabeli wrocławianki są wyżej. Pierwszego seta nowosolanki wygrały 25:20, w drugim zmiażdżyły rywalki do 11. W trzecim siatkarki z Wrocławia przebudziły się wygrywając do 23. Ale Ares pokazał klasę w czwartej partii – wygrał ją do 15, a w całym meczu 3:1.

Po siedmiu rozegranych spotkaniach nasze są na czwartym miejscu z dorobkiem dziewięciu punktów. W nadchodzącą sobotę 15 grudnia ponownie zagrają u siebie. Naszym przeciwnikiem będzie KS Milicz. Początek meczu w hali „Elektryka” o godz. 17.00.