Amator i Straceni idą łeb w łeb [NALS]

Oba zespoły mają po 18 punktów w Nowosolskiej Amatorskiej Lidze Siatkówki. W bezpośrednim meczu Stracone Talenty przegrały ostatnio z Amatorem Głogów. Rozgrywki po krótkiej przerwie wróciły w ubiegłą środę

10. serię gier NALS, którą organizuje Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Nowej Soli, rozegrano w hali przy ul. Botanicznej w środę 30 stycznia.

Najciekawiej zapowiadało się spotkanie w czubie tabeli – Stracone Talenty Nowa Sól grały z Amatorem Głogów. Nieoczekiwanie łatwo poradzili sobie głogowianie. Już w pierwszym secie pokazali siłę wygrywając do 12. W drugim nowosolanie zagrali lepiej, ale nie na tyle, by zwyciężyć – wynik 25:19 dla Amatora. W trzeciej odsłonie ponownie górą byli siatkarze z Głogowa, którzy wygrali do 20, a w całym meczu pewnie 3:0. Dzięki temu tryumfowi wylądowali na pozycji lidera. Mają tyle samo punktów co Straceni, ale lepszy od nich bilans.

Stracone Talenty grały w składzie: Popiołek, Gondyk, Bugajewska, Czech, Nowak, Stańkowski, Dubeltówka, Wawer i Grajner; Amator Głogów: Wieczorek, Kulczycki, Piwko, Smolan, Chachulski, Piwek i Kubiak.

W 10. kolejce odbyły się rzecz jasna inne mecze. W jednym z nich Dzikie Lisy Nowa Sól przegrały z Szerszeniami Siedlisko 1:2 (22:25, 20:25, 25:19).

Dzikie Lisy: Lisowski, Musielak, Bredlak, P. Przybyła, Magda, Wojtasiński i D. Przybyła; Szerszenie: Przywarty, Straus, Kopa, Słońska, Chilicki, Włodarczyk i Hardy.

W ubiegłą środę pojedynkowali się pod siatką także panowie z Aresa Nowa Sól i Astry Kadet. Tutaj wygrało doświadczenie siatkarzy Aresa. Pokonali rywali 3:0, w setach do 15, 10 i 23.

Ares zagrał w składzie: Dudziński, Dudzińska, Jakub Czarnecki, P. Kuzemczak, G. Kuzemczak, Jan Czarnecki; Astra: Olejniczak, Majchrzak, Pawlicki, Kałuski, Polegaj, Lopko, Ciechanowicz, Korż.