Formę trzeba kontrolować [SPARINGI]

Toteż piłkarze kontrolują i grają sparingi. Pierwszy weekend lutego przyniósł kolejną serię gier kontrolnych. Jak radzili sobie nasi?

Rozpocznijmy od czwartoligowców. Po tym jak Arka zajęła trzecie miejsce w turnieju towarzyskim w Żarach, teraz grała z Apisem Jędrzychowice – zespołem z IV ligi na Dolnym Śląsku. Nowosolanie do przerwy remisowali 1:1, bramkę strzelił Gracjan Lewicki. W drugich 45 minutach zobaczyliśmy jeszcze cztery gole, wszystkie autorstwa piłkarzy Arki. Na listę strzelców wpisali się jeszcze dwukrotnie Dariusz Nazar, po razie Adam Pojnar i Marcin Bajorski.

Jeśli chodzi o tego ostatniego zawodnika, przypomnijmy: ostatnio grał w GKS Siedlisko. Jak dojdzie do optymalnej formy – wróci do Arki. Wszystko rozstrzygnie się pod koniec lutego. W gazie byłby z pewnością wzmocnieniem nowosolskiej drużyny.

Odra Bytom Odrzański miała zagrać sparing z Błękitnymi Wierzbnica, ale ostatecznie stanęło na grze kontrolnej ponownie z drugim Chrobrym Głogów. Tydzień temu bytomianie przegrali z zespołem z Głogowa 2:4, teraz ulegli mu 1:5. Bramkę dla nas strzelił Mykyta Loboda.

Korona Kożuchów pierwszy mecz kontrolny zagra w tym tygodniu.

Pogoń Przyborów po wygranej 5:2 z Drzonkowianką może cieszyć się z dobrego wyniku w sparingu z czwartoligowcem ze Szprotawy. Pogoniści pokonali Sprotavię 2:1, strzelili Paweł Otulak i Alwaro Huczko.

Pierwszy sparing zagrał Mieszko Konotop i wygrał z młodzieżowcami Falubazu Zielona Góra 5:3 (3:0 prowadził już do przerwy). Dla konotopian trafili dwukrotnie Rybicki, raz Michał Bajon, Kwiatkowski i zawodnik testowany.

Błękitni Wierzbnica (czas już na klasę A) zagrali w niedzielę z Orłem Czerna i ponieśli porażkę 3:5. Dwa razy skutecznie uderzył na bramkę rywala Patryk Winiarski, który jesienią grał w Odrze. Jednego gola dołożył Jakub Olejniczak.

GKS Siedlisko nie grał sparingu, podobnie jak Czarni Rudno, LKP Stypułów czy MKS Nowe Miasteczko.

Błękitni Lubięcin przegrali 1:2 z Cuprumem Czciradz. Dla lubięcinian strzelił Marcin Kasprzyk, dla czciradzan Michał Staszak i Piotr Husar.

A już w tym tygodniu kolejna część sagi sparingowej.