Olimpu paszporty do olimpiady młodzieży

Wcześniej z naszego klubu kwalifikację do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży uzyskała Agata Pałka. Teraz kolejnych troje Pomarańczowych wywalczyło przepustkę do walki wyżej

W Tyńcu Małym odbyły się eliminacje regionu III do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Region III obejmuje województwa lubuskie, dolnośląskie, wielkopolskie i opolskie. Łącznie na macie w kategorii junior młodszy rywalizowało około 200 judoków.

Wcześniej z Olimpu Nowa Sól, klubu przy „Nitkach”, kwalifikację wywalczyła Agata Pałka. Nowosolanka zdobyła w Pucharze Polski juniorów młodszych drugie miejsce. – Pozostała nasza trójka musiała uzyskać kwalifikacje w eliminacjach regionu – tłumaczy Dariusz Giedziun, trener Olimpu.

Zuzanna Pietrzak, Norbert Losiak i Szymon Markowski stoczyli dobre walki i zrealizowali plan: zdobyli przepustkę do OOM. Pietrzak startowała w kat. 48 kg i zajęła pierwsze miejsce. Losiak w 73 kg był trzeci, a Markowski w 90 kg – czwarty.

26-27 kwietnia w Kielcach odbędą się Mistrzostwa Polski juniorów mł. – Analizując poziom przeciwników po ostatnich Pucharze Polski w tej kategorii wiem, że dużo pracy przed nami – zaznacza trener Giedziun.