Ósemka się cieszy. Napieralska w finale olimpiady młodzieży

Świetny start Oliwii Napieralskiej z UKS Ósemka. Nasza judoczka w Tyńcu Małym uzyskała przepustkę do finału Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Ósemka startowała też ostatnio w Sławie, była pierwsza w drużynówce

W Tyńcu Małym odbyły się eliminacje makroregionalne do OOM. Finał zawodów wystartuje w Kielcach 26 kwietnia i potrwa dwa dni. – Oliwia zdobyła w Tyńcu drugie miejsce walcząc w kat. wagowej +70 kg, gdzie zaprezentowała się z bardzo dobrej strony – walczyła bardzo zdecydowanie, a co najważniejsze – skutecznie – mówi Andrzej Bączykowski, trener Ósemki. Jest dumny ze swojej zawodniczki: – Dobrą formę pokazała już w Poznaniu, tam w bardzo mocnej konkurencji zdobyła srebrny medal w tej samej wadze. Oliwia waży jak na tę kategorię mało, tylko 73 kg, ale w tej kategorii liczą się siła, cechy wolicjonalne i determinacja w trakcie walki.

Brawo Oliwia! Czekamy na więcej.

A w Sławie odbył się Turniej Judo o Puchar Burmistrza. Wzięło w nim udział ok. 200 zawodników z 15 klubów. – Spisaliśmy się bardzo dobrze, nasi judocy przywieźli wielki wór medali – uśmiecha się Łukasz Grodzicki z Ósemki. Nowosolanie wywalczyli też pierwsze miejsce w drużynówce.