To była droga Washi do reprezentacji

Washi Konotop walczył na Pucharze Polski ju jitsu w Krakowie. To był jeden z turniejów kwalifikacyjnych do kadr narodowych

Zmagania odbyły się w Krakowie. Młodzież walczyła w kategoriach wiekowych U-15 i U-18. Stawiło się ponad 400 zawodników z całego kraju.

– To jeden z turniejów kwalifikacyjnych do kadr narodowych – tłumaczy Robert Pałka, trener Washi Konotop. – Nasi zawodnicy spisali się doskonale.

Ich rezultaty mówią zresztą same za siebie: cztery złote medale, dwa srebra i brąz. Złote krążki wywalczyła w kat. 18 lat zdolna Wiktoria Mulka – w fightingu w 44 kg i w tej samej wadze w ne-wazie. Michalina Mulka w U-15 (48 kg) również była pierwsza w fightingu. Mikołaj Ladra (U-18, 50 kg) wygrał w ne-wazie.

Dwa srebrne krążki w U-18 (46 kg) zdobył Hubert Ratajczak – fighting i ne-waza. Brąz do domu przywiózł Miłosz Stroiński w kat. U-18 (81 kg) ne-waza.