Dobre występy biegaczy Astry w Wielkopolsce

Sandra Nowak i Adam Marysiak zabłysnęli na półmaratonie w Grodzisku Wlkp., a młodsi pokazali, na co ich stać, w Lesznie

8 czerwca w Grodzisku Wlkp. odbył się międzynarodowy półmaraton. Wzięło w nim udział 3162 biegaczy z kraju i zagranicy. W nieprawdopodobnie trudnych warunkach, przy lejącym się z nieba żarze wystartowało dwoje zawodników nowosolskiej Astry: Sandra Nowak i Adam Marysiak. Sandra dotarła na metę jako druga z czasem godzina i 24:50, wyprzedziła ją tylko biegaczka z Ukrainy. – To bardzo dobry występ naszej zawodniczki. Czas, jaki Sandra osiągnęła, jest zbliżony do jej rekordu życiowego, a trzeba podkreślić, że przy tak wysokich temperaturach biega się źle – zauważa Ryszard Biesiada, trener Astry. Dodaje, że Sandra jest nową zawodniczką Astry. Do drużyny dołączyła na początku roku zamieniając zielonogórskie barwy na nowosolskie.

W kat. mężczyzn czwarty spośród Polaków dobiegł na metę Adam Marysiak z czasem godzina i 16:50. R. Biesiada zaznacza, że półmaraton w Grodzisku cieszy się uznaniem wśród biegaczy, a osiągnięty w nim dobry wynik ma duże znaczenie. Przed Sandrą kolejny ważny bieg, tym razem na 10 km w Gorzowie.

W tym samym czasie młodsza Astra biegała podczas mityngu w Lesznie. W biegu na 1500 m Kornelia Chróściel osiągnęła wynik 5:21:30 poprawiając swój rekord życiowy o 12 sekund. W biegu mężczyzn Jakub Wawrzykowski dotarł na metę w 4:22:73, a Łukasz Wawrzykowski w 4:50:84.

– Jestem zadowolony z wyników naszych zawodników. Przed nami kolejne biegi uliczne i zdobywanie jak najlepszej formy na mistrzostwa w lipcu – mówi R. Biesiada.

FacebooktwittermailFacebooktwittermail

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content