Jeden świat, jedno kyokushin

W Limanowej nowosolscy karatecy wystartowali po raz ostatni w tym sezonie. To był dla nich świetny dobry rok, który dobrze spuentowali na turnieju One World One Kyokushin

W Małopolsce startowało 300 zawodników z 40 polskich, czeskich, litewskich, ukraińskich i węgierskich klubów. – One reprezentują największe światowe organizacje: KWF, IKO1, WKO Shinkyokushin i Oyama Karate – wymienia Andrzej Czarnecki, trener Nowosolskiego Klubu Karate Kyokushin, którego też w Limanowej nie zabrakło.

Zawodnicy toczyli boje w kata i kumite (walki).

W kata juniorów młodszych (14-15 lat) srebro zdobył Michał Dondajewski, a w kata juniorów (16-17 lat) brąz wywalczył Bartosz Czarnecki.

W kumite poszło nam jeszcze lepiej. Dwoje nowosolan zajęło pierwsze miejsca: Julia Dudek w juniorkach mł. (kat. +60 kg) i Igor Dondajewski – też w juniorach mł. w kat. wagowej 60 kg. Brązowe medale dla NKKK w juniorach wywalczyli Szymon Ścibiorski (do 60 kg) i Bartosz Czarnecki w open – powyżej 70 kg.

Jak łatwo policzyć, z ósmej edycji turnieju One World One Kyokushin wróciliśmy łącznie z sześcioma medalami, w tym dwoma złotymi. – Koniec sezonu startowego okazał się dla zawodników bardzo udany, gratulujemy – mówi trener Czarnecki. – Nasi wojownicy pokazali po raz kolejny swoje zaangażowanie, determinację i wysoki poziom na ogólnopolskich matach.