Kiedy sensei patrzy…

… nie można go zawieść! A jak patrzy dwóch – to już w ogóle nie wchodzi w grę. Nowosolscy karatecy pod okiem Andrzeja Czarneckiego i Michała Blicharskiego walczyli w 5. Pucharze Śląska Dzieci i Młodzieży

Ponad 500 zawodników z 35 klubów z południowej Polski – tylu przyjechało do Rudy Śląskiej. Towarzystwo było znakomite, ale nie z takimi rywalami radził już sobie w przeszłości Nowosolski Klub Karate Kyokushin. Nasi w Rudzie wywalczyli złoty i trzy brązowe krążki. Ale po kolei.

– Klasą dla siebie była nasza młoda utalentowana zawodniczka, która trenuje w filii w Kożuchowie – Julia Lewandowska. Julka w kategorii kata zajęła trzecie miejsce, a w kumite młodziczek do 50 kg okazała się bezkonkurencyjna i zdobyła Puchar Śląska – cieszy się Andrzej Czarnecki, trener NKKK.

Aż dwa brązowe krążki zdobył Adam Kasprzak – wywalczył je jako junior w kata i kumite do 65 kg. – Młodzi karatecy zebrali kolejne medale, trud i ciężka praca na treningach zostały wynagrodzone – zaznacza Czarnecki. – Gratulujemy serdecznie i życzymy jeszcze więcej motywacji, ducha walki i determinacji. I oczywiście kolejnych sukcesów!