Przed Arką najważniejszy mecz od lat, a w zarządzie pożar. Odchodzi trzech działaczy

Nowosolanie do przerwy przegrywali 0:1 ze Szprotawą, ale w drugiej połowie zagrali świetnie i zainkasowali trzy punkty. W zarządzie Arki jest pożar, działacze rezygnują. Z kolei Korona zapewniła sobie utrzymanie wygrywając z Drezdenkiem, a Odra zremisowała z wymagającą Tęczą

UWAGA! MKP Arka Nowa Sól szuka osób chętnych do pracy i działania w zarządzie klubu. – Godziny pracy można dostosować do indywidualnych potrzeb czy możliwości działacza – słyszymy w Arce. Wszystkich, którzy chcieliby pomóc klubowi, zapraszamy w środę 19 czerwca o godz. 19.00 do siedziby MOSiR przy ul. Św. Barbary.

W czwartek odbyło się spotkanie zarządu i członków Arki. Uczestnicy przegłosowali przyjęcie sprawozdania z działalności klubu, sprawozdanie finansowe za 2018 i udzielili za ten rok absolutorium.

A potem się zaczęło.

Na stole leżą już rezygnacje trzech członków zarządu: Jakuba Dębiczaka, wiceprezesa Marka Stańki i prezesa Krzysztofa Rojka. Powody podobne: brak czasu na działanie w klubie ze względu na pracę i inne obowiązki. Dodatkowo z członkostwa w Arce zrezygnował Mateusz Reus. Sytuacja jest patowa. Statut Arki mówi, że w zarządzie ma być pięć osób. Na teraz są cztery, dlatego klub szuka chętnych do pracy działaczy. Kolejne wybory odbędą się w środę 19 czerwca o godz. 19.00 w siedzibie MOSiR przy ul. Św. Barbary.

Do tematu szerzej wrócimy za tydzień.

***

Arka – Sprotavia 5:1 (0:1)

Bramki: Zawojek 58’, Lewicki 60’, 83’ i 90’, Dębiczak 68’

Arka: Krajewski – Nitka, Pojnar, Rytwiński, Reus (85’ Adrian Stankiewicz), Wilczyński (46’ Kubiak), Lewicki, Zawojek, Romaszko (46’ Nazar), Walter (65’ Rozynek), Dębiczak

W sobotę było bardziej kolorowo, choć przez pierwsze 45 minut Arka próbowała, ale nie wychodziło. Tuż przed przerwą dostaliśmy lodowaty prysznic, Szprotawa strzeliła bramkę.

W drugiej części zobaczyliśmy zupełnie inną Arkę. Taką, która wie, czego chce i konsekwentnie punktuje rywala z nie najwyższej przecież półki. Strzelanie rozpoczął w 58. minucie Zawojek – strzałem z lewej nogi w kierunku dalszego słupka nie dał szans bramkarzowi. Już dwie minuty później wyszliśmy na prowadzenie, autorem gola Lewicki. Kiedy Dębiczak strzelił na 3:1 w 68., wszystko zdawało się być jasne. Szprotawie odechciało się już piłki. W 83. Lewicki minął dwóch obrońców, na końcu bramkarza i wpakował piłkę do pustej bramki. W 90. minucie zawodnik Arki skompletował jeszcze hattricka.

Sytuacja na kolejkę przed końcem jest taka: jak wygramy w sobotę ze Spójnią, utrzymamy się. Teoretycznie remis też może dać utrzymanie, ale wszystko będzie zależało wtedy od wyniku meczu Syrena – Witnica. Przypomnijmy: bezpieczne jest 11. miejsce.

JEŚLI CHCESZ PRZECZYTAĆ WIĘCEJ, KUP E-WYDANIE „TYGODNIKA KRĄG”