Są wszędzie, czyli Astra on tour

Mistrzostwa województwa młodzików i juniorów, mityngi i biegi uliczne – biegacze nowosolskiej Astry medale zdobywają wszędzie

W miniony weekend podczas ogólnopolskiego mityngu w Jeleniej Górze jedna z doskonale zapowiadających się biegaczek Astry Liliana Młynarczyk w zawodach na 3000 m dotarła na metę pierwsza z czasem 10:23:91. W tym samym biegu na piątej pozycji minęła metę Kornelia Chróściel z czasem 12:10:05.

W biegu na 800 m doskonale wypadł Łukasz Wawrzykowski. Nabiegał 2:11:75 i wywalczył drugie miejsce.

Biegacze Astry doskonale zaprezentowali się też podczas Lubuskiej Olimpiady Młodzieży w Zielonej Górze. W młodzikach Zofia Chorostkowska pokazała, na co ją stać i zostawiła w tyle rywalki na 1000 m osiągając wynik 3:14:99 – tym samym zdobyła złoty medal. W biegu na 2000 m chłopaków drugi na mecie był Emil Malinowski z czasem 6:46:67. – Warto tutaj podkreślić, że Emil w tej rywalizacji w porównaniu z pozostałymi zawodnikami był rok młodszy – zwraca uwagę Ryszard Biesiada, trener Astry. I sugeruje, że w przyszłym roku Emil nie będzie miał sobie równych. – W kategorii młodzików to była najważniejsza impreza w roku – zwraca uwagę R. Biesiada.

Barwy nowosolskiej Astry zdominowały też podium podczas mistrzostw województwa juniorów i juniorów młodszych w Słubicach. Nowosolanie zdobyli tam trzy złote medale. Kornelia Chróściel wygrała w biegu na 1500 m z czasem 4:33:20. Łukasz Wawrzykowski zostawił za plecami pozostałych biegaczy ścigając się na dystansie 3000 m – wykręcił czas 10:20:15. Pierwsze miejsce na 3000 m juniorek młodszych wywalczyła Liliana Młynarczyk przekraczając metę z czasem 10:16:64.

– Bardzo się cieszę, że nasi biegacze tak doskonale się zaprezentowali podczas minionych zawodów. Każdym występem i kolejnymi startami udowadniają, że systematyczna praca jest kluczem do sukcesu. Jestem z nich bardzo dumny – przyznaje R. Biesiada. Trener zwraca uwagę na wielki potencjał Liliany, Łukasza i Kornelii. – Emil i Zosia to też przyszłość biegowa naszej Astry – dodaje trener. Zapowiada, że choć pogoda nie sprzyja biegaczom, bo z nieba leje się żar, to nie odpuszczają i szukają dobrych wyników.