Juncewicz 2:0 Miasteczko [ZDJĘCIA, IDZIEMY NA MECZ]

Mateusz Juncewicz dwukrotnie błysnął w końcówce meczu z MKS Nowe Miasteczko. Napastnik Czarnych Rudno dał swojej drużynie dwie bramki i trzy punkty. Drugi gol był cudowny

Czarni RudnoMKS Nowe Miasteczko 2:0 (0:0)

Bramki: dwie Juncewicz

Czarni: Kubaszewski – Kasper, Zięba, Smolin, Leńczuk, Boruszewski, Ozgowicz (70’ Aleksandrowicz), Malinowski (80’ Korotyszewski), Nędzyk, Kucharczyk (46’ Juncewicz), Sobczak (65’ Pluta)

MKS: Krzywniak – Świercz, Ł. Trela, Szumilas, Marczenia, Kozłowski, Olczyk, Żółtak (60’ R. Trela), Wira (75’ Cyraniak), Żurowski, Kozinoga

W 1. kolejce A-klasy przed tygodniem Czarni Rudno wygrali z Cargovią na wyjeździe 4:2, a piłkarze z Nowego Miasteczka przegrali u siebie ze Szlichtyngową 1:3.

W 2. serii gier w ub. sobotę Czarni spotkali się z MKS w derbach u siebie. Przez zdecydowaną większość tego meczu oba zespoły nie potrafiły znaleźć drogi do bramki rywala.

Końcówka należała jednak do gospodarzy. Klasę pokazał Mateusz Juncewicz – najpierw wykończył składną zespołową akcję, by kilka minut później odpalić armatę praktycznie z połowy boiska, kiedy zauważył, że Bartosz Krzywniak, bramkarz Miasteczka, za bardzo oddalił się od swojej bramki. Stadiony świata! Warto było na tę bramkę czekać.

– Sparingi wyglądały w naszym wykonaniu bardzo fajnie, ale zarówno w pierwszym wyjazdowym meczu, jak i w tym u siebie męczyliśmy się strasznie, w szczególności w pierwszej połowie – mówi Mariusz Wawrów, trener Czarnych. – Nie wiem, czym to jest spowodowane. Kiedy przyszedłem do klubu, zacząłem robić mocniejsze treningi – biegowe, tlenowe, gierki. One trwają po półtorej godziny i może być tak, że pod tym kątem zawodnicy są troszkę zmęczeni.

JEŚLI CHCESZ PRZECZYTAĆ WIĘCEJ, KUP E-WYDANIE „TYGODNIKA KRĄG”