Biegowe sukcesy Astry. Podopieczni Biesiady biegali we Wrocławiu i Zielonej Górze

Biegacze Astry z sukcesami startowali w Lekkoatletycznych Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików we Wrocławiu i na mityngu winobraniowym w Zielonej Górze.

Zofia Chorostkowska i Emil Malinowski startowali we Wrocławiu. Oboje doskonale się spisali. Zosia w biegu na 2000 m wywalczyła drugie miejsce z czasem 7:01:08 ustanawiając swój rekord życiowy. Uplasowała się na 10. miejscu w kat. wiekowej. Zosia wywalczyła sobie tym biegiem dwa punkty w ogólnej klasyfikacji dzieci i młodzieży i przepustkę do Mistrzostw Polski młodzików w tzw. Małym Memoriale Janusza Kusocińskiego, który odbędzie się w Tarnowie 22-23 września. – Zosia wystartowała bardzo odważnie i pewnie, cały bieg prowadziła. Na końcówce wyprzedziła ją jednak biegaczka z Wrocławia. Nasza lekkoatletka pokazała się z doskonałej strony, widać, że jest pewna siebie i swoich możliwości – mówi trener Ryszard Biesiada.

JEŚLI CHCESZ PRZECZYTAĆ WIĘCEJ, KUP E-WYDANIE „TYGODNIKA KRĄG”