Kajakarze-mastersi z medalami [ZDJĘCIA]

Kajakarstwo w Nowej Soli to nie tylko KKS-owa młodzież. Są też starsi i doskonale sobie radzą

– 22. już Mistrzostwa Polski masters w kajakarstwie klasycznym odbyły się w Wałczu w dniach 6-8 września – mówi Dariusz Cichocki, trener KKS Nowa Sól. Jak poradzili sobie nasi?

Dariusz Michalak startował w dwóch kategoriach i w obu zdobył medale: w C1 na 1000 m był drugi, a w kat. C1 200 m wygrał.

Marian Piec dopłynął do mety jako trzeci w K1 1000 m, w K1 200 m – jako szósty.

Marek Siemasz startował w K1 na 1000 m i K1 200 m – w pierwszej kategorii otarł się o podium, był czwarty, w drugiej – siódmy.

Nina Siemasz zwyciężyła w K1 1000 m. Ta sama zawodniczka została Wicemistrzynią Polski w K1 na 200 m.

Startowały też osady. Nina i Marek Siemaszowie byli najszybsi zarówno w K2 mix 1000 m, jak i w K2 mix 200 m. W tej ostatniej kat. startowali też Elżbieta Hoffmann i Marian Piec – zdobyli brąz.