Ósemki i Ipponu wyjazdy po medale [JUDO]

Judocy Ósemki Nowa Sól byli na Mistrzostwach Makroregionu w kat. młodzików. Szymon Radziusz zdobył złoto. Na tym samym turnieju Alicja Sawicka z Ipponu Kożuchów wyszarpała brąz. Dziki pojechały też na zawody do Warszawy

Na mistrzostwach młodzików w Poznaniu stawiło się prawie 200 zawodników z Wielkopolski, Dolnego Śląska, Opolszczyzny i Lubuskiego. Świetnie poradzili sobie zawodnicy Ósemki Nowa Sól. Szymon Radziusz zwyciężył w kategorii 81 kg, wygrał pewnie przed czasem w czterech pojedynkach. Michał Buda zdobył brązowy medal w kat. 73 kg – przed czasem wygrał trzy starcia, jedno przegrał. – Te wyniki to efekt bardzo dobrze przepracowanych obozów na wakacjach. Chłopaki medale zdobywali w mocno i licznie obsadzonych kategoriach wagowych – podkreśla Andrzej Bączykowski, trener Ósemki. – Przed nami Mistrzostwa Polski, które odbędą się już 20 października w Jastrzębiu-Zdroju.