Powrót Astry. Pierwsze starcie i gładkie zwycięstwo 3:0!

W minioną sobotę Astra Nowa Sól zmierzyła się w pierwszym ligowym meczu tego sezonu z Bielawianką Bielawa. Przy aplauzie publiczności Koliberki wygrały 3:0

Astra Nowa Sól – Bielawianka Bielawa 3:0 (25:16, 25:13, 25:20)

Astra: Goltz, Skibicki, Kleinschmidt, Januszewski, Witkiewicz, Nożewski, Odwarzny, Trzeciak, Sławnikowski, Arkadiusz Zakrzewski

Od maja czekaliśmy, żeby ponownie zobaczyć w grze naszych siatkarzy. Turnieje w Międzyrzeczu, Zielonej Górze i Nowej Soli pozwoliły widzieć już Koliberki w akcji, ale brakowało ligowych emocji i walki o punkty.

W minioną sobotę wystartowała II liga i pierwszy raz w tym sezonie w hali przy ul. Botanicznej Astra zmierzyła się z Bielawianką Bielawa. Dobrze nam znani siatkarze z Bielawy nie zamierzali tanio sprzedać skóry. Bielawianka już dawno pokazała, że potrafi sprowadzić na deski nawet faworyta – zwłaszcza u siebie.

Mecz w nowosolskiej hali, przy wielkim wsparciu kibiców, był dla zawodników z Dolnego Śląska dużym wyzwaniem. Koliberki w pierwszym secie szybko objęły prowadzenie. Bielawianka nie była w stanie dogonić nowosolan. Przewaga rosła z każdą piłką. Przeciwnicy nie mogli przekroczyć 10 punktów, podczas gdy nowosolanie dobijali do 20. Ostatecznie pierwszego seta Astra wygrała 25:16.

W drugim ten scenariusz powtórzył się, tyle że z jeszcze większą przewagą siatkarzy z Nowej Soli. Drugiego seta Koliberki wygrały 25:13. Siatkarze zgotowali kibicom wielką ucztę i wspaniałe widowisko pokazując klasę i umiejętności.

Wszystko to sprawiło, że w trzeciej partii Astra nieco zlekceważyła Bielawiankę. Przeciwnicy natychmiast to wykorzystali i przy stanie 14:9 dla Astry dogonili nowosolan i wyrównali na 15:15. Koliberki musiały się szybko otrząsnąć i odzyskać koncentrację. Ostatecznie trzeciego seta Astra wygrała 25:20.

JEŚLI CHCESZ PRZECZYTAĆ WIĘCEJ, KUP E-WYDANIE „TYGODNIKA KRĄG”