Astra potwierdziła pozycję lidera pierwszej rundy

Astra Nowa Sól zmierzyła się na wyjeździe z Olavią Oława. Pierwszy set wprawił w osłupienie nowosolskich kibiców, przegraliśmy do 13. Ale od drugiego ucichły oławskie trybuny. Koliberki przywiozły z Dolnego Śląska ważne trzy punkty

W minioną sobotę Koliberki zagrały na wyjeździe z Olavią Oława. Siatkarzom towarzyszyła grupa kibiców ubrana w klubowe koszulki. Nie zabrakło bębnów, klaskaczy, szalików. Dolnośląska drużyna od lat jest dobrze znana zawodnikom Astry. Na boisko po stronie nowosolan wyszli walczyć: Przemysław Kępski, Artur Sławnikowski, Paweł Skibicki, Alan Goltz, Mateusz Nożewski i Bartosz Odwarzny. Na podwójne zmiany wchodzili Dawid Witkiewicz i Maciej Januszewski.

W pierwszej partii gra nie kleiła się Koliberkom. Przeciwnik kosił gładko kolejne punkty, a nowosolanie w dwóch ustawieniach zdobyli tylko dwa oczka z własnej zagrywki. Oława postawiła wszystko na jedną kartę – była skuteczna w zagrywce i w ataku oraz – co najważniejsze – nie popełniała błędów. Astra przegrała to starcie 13:25.

W drugim secie sytuacja się odwróciła. Na boisku pojawił się Michał Marszałek. Zaczęła dobrze funkcjonować nasza zagrywka. Siatkarze konsekwentnie zdobywali punkty i prowadzili 16:9, później 17:12. Drugiego seta Astra skończyła wynikiem 25:19.

JEŚLI CHCESZ PRZECZYTAĆ WIĘCEJ, KUP E-WYDANIE „TYGODNIKA KRĄG”