Nie w Nowej Soli, beniaminku! Trójka wybiła Polonii z głowy myśl o punktach

Polonia Środa Wlkp. to zespół, który w pierwszym sezonie w II lidze potrafił już krzyżować szyki swoim rywalom. Ale nie z Trójką te numery, beniaminku drogi. W sobotę nowosolanie dopisali kolejny komplet punktów do swojego dorobku

Trójka Nowa Sól – Polonia Środa Wlkp. 36:27 (18:16)

Trójka: Rapiejko, Ostrowski, Kokot (6 bramek), Stelmasik, Bortnowski, Uchal, Orliński (9), Kowalski (6), Raczkowiak (1), Sz. Lisiewicz (2), Kwiatkowski (4), Biazik (1), Ceglarz, Hajnysz (7), Kiciński, G. Lisiewicz

– Polonia po sześciu meczach ma dziewięć punktów, wzmocniło ich trzech zawodników z Poznania. To nie jest słaby beniaminek, naprawdę potrafią grać w piłkę ręczną – komplementował przed meczem zespół ze Środy Wlkp. na naszych łamach Alan Raczkowiak, trener Trójki Nowa Sól.

Jego słowa potwierdziło sobotnie spotkanie. Polonia chwilami stawiała się mocno, najgoręcej zrobiło się w 37. minucie, kiedy było tylko 21:20 dla Trójki.

Ale zacznijmy od początku. Nowosolanie szybko zdołali narzucić swoje warunki i w 15. minucie prowadzili już 12:6. Później jednak inicjatywę przejęli goście. Na przerwę zeszliśmy z wynikiem 18:16 dla nas i sprawa tego, kto wygra mecz, była otwarta.

JEŚLI CHCESZ PRZECZYTAĆ WIĘCEJ, KUP E-WYDANIE „TYGODNIKA KRĄG”