W 2020 roku UKS SG Kożuchów pisał historię

Historyczny awans dwóch zespołów UKS SG Kożuchów do najlepszej siódemki lubuskiej ligi młodziczek, czyli grupy finałowej, to jeden z najważniejszych momentów 2020 r. dla kożuchowskiego klubu. Ale tych historycznych momentów było więcej. Przekonajcie się sami

W styczniu UKS zorganizował w Kożuchowie turniej w ramach WOŚP w kategorii dwójek, trójek, czwórek i mecz pomiędzy rodzicami [o kolejnej wośpowej imprezie SG, która odbyła się ostatnio, przeczytasz na str. 19]. W Głogowie nasze zawodniczki uczestniczyły też w otwartym treningu z Mariuszem Prudlem, olimpijczykiem w siatkówkę plażową.

10 lutego klub zrobił szkolenie dla nauczycieli wuefu klas 1-3 i przedszkoli. Oczywiście cały czas grał też ligę. W turnieju eliminacyjnym Kinder+Sport o puchar prezesa PZPS w kategorii czwórek nasze zajęły trzecie miejsce.

Luty został pięknie spuentowany: siatkarki z Kożuchowa zajęły pierwsze i drugie miejsce w trójkach i pierwsze w czwórkach w finale Grand Prix Głogowa w Minipiłce Siatkowej.

Zamknięcie i otwarcie

Marzec: jesteśmy drudzy w czwórkach na Ogólnopolskim Turnieju o Puchar Małgorzaty Glinki w Miliczu.

– I nagle wchodzi lockdown z powodu epidemii – wspomina Kuba Czarnecki, prezes UKS SG Kożuchów. – Zaczynamy prowadzić treningi online.

Taka sytuacja trwała w kwietniu i w maju. 6 maja siatkarki zaliczyły pierwsze wejście na nowe boiska do plażówki w Kożuchowie.

„14 czerwca oznacza pierwsze wypożyczenie zawodnicze w naszym klubie – czytamy w podsumowaniu na stronie UKS SG. – Wypożyczyliśmy na sezon siatkówki plażowej Filipa Krasińskiego z Gwardii Wrocław”.

Tydzień później UKS zostaje wicemistrzem Lubuskiego w turnieju finałowym regionalnego Kinder+Sport – kat. trójek. – Dla nas to oznaczało pierwszy w historii klubu awans do finałów mistrzostw Polski – przypomina Kuba Czarnecki.

26 czerwca w Gubinie Jan Czarnecki i Filip Krasiński wygrywają mistrzostwa Lubuskiego juniorów na plaży. To kolejny przełomowy moment – pierwszy w historii klubu awans do półfinałów MP!

„27 czerwca – czytamy w podsumowaniu – zorganizowaliśmy w Kożuchowie finał mistrzostw Lubuskiego młodziczek w siatkówce plażowej. Zadebiutowało sześć par startujących w barwach UKS SG, para Perdian/Pawluk zajęła czwarte miejsce. To pierwszy w historii nasz awans do półfinału MP w kat. młodziczek”. Dzień później gospodarze wygrywają w Kożuchowie w kat. czwórek lubuski szczebel Kinder+Sport.

Ale to nie koniec dobrego czerwca, bo 30 Kuba Czarnecki w parze z Michałem Majewskim wygrywają akademickie mistrzostwa województwa na plaży!

Wchodzimy już w lipiec. Siatkówka plażowa jeszcze bardziej się rozkręca. SG bierze udział w turnieju o puchar Bałtyku, półfinale MP młodziczek, półfinale MP juniorów, seniorskim turnieju Grand Prix Wielkopolski (trzecie i czwarte miejsce dla duetu dziewczyn Perdian/Pawluk i Zabłotna Urbańska, brąz w mikstach zdobywa Kuba Czarnecki).

19-20 lipca – udział czterech zawodniczek w roli tzw. mopersów w telewizyjnym dwumeczu Polska – Niemcy w Zielonej Górze. Również czwórka naszych pojechała na zgrupowanie kadry Lubuskiego 2006-2007.

I zaczynamy sierpień. Skoro wakacje, to UKS SG zorganizował półkolonię. Nudy nie było. Uczestnicy mieli treningi, wycieczki do parku trampolin, Karczmy Taberskiej, skansenu, kąpieliska i na basen.

Z kolei 15 sierpnia Kuba Czarnecki zajmuje trzeci plac w nocnym turnieju w Gorzowie. 24 startujemy z przygotowaniami do nowego sezonu. Pod koniec miesiąca Kuba Czarnecki zdobywa w Dąbrowie Górniczej legitymację do gry w finale akademickich MP.

Z turnieju minisiatkarek Gruszka Cup w Lesznie wracamy ze złotem w czwórkach, złotem i srebrem w trójkach i brązowym medalem w dwójkach.

Początek września to obóz Glinka Academy w Uniejowie. Kuba Czarnecki zdobywa chwilę później w Gdyni brąz akademickich MP w plażówce w kat. uniwersytetów.

Wracamy do hali

Za nami też 2. Ogólnopolski Turniej o Puchar Małgorzaty Glinki w Kożuchowie w kat. czwórek – zajmujemy na nim pierwsze i piąte miejsce.

Ten sam turniej, tyle że w kat. młodziczek, odbywa się dzień później. Nasze kończą go na drugim placu.

W listopadzie klub wypożycza osiem zawodniczek MKS Piast Głogów. Później debiutuje w lubuskiej lidze juniorek młodszych – pierwszy mecz wygrywa ze Słońskiem 3:0. Listopad to też starty innych rozgrywek w lubuskiej lidze.

– 5 grudnia wzięliśmy udział w turnieju mikołajkowym w Głogowie. W czwórkach byliśmy najlepsi, podobnie jak w trójkach, a w dwójkach zajęliśmy szóste i dziewiąte miejsce – wylicza prezes Czarnecki.

Ważna chwila z 7 grudnia – kończy się pierwszy etap lubuskiej ligi młodziczek, a UKS SG zostaje mistrzem grupy A i wicemistrzem grupy B. I pisze historię, bo to pierwszy awans tych dwóch zespołów do top 7 grupy finałowej.

Rzecz jasna w grudniu nasze zawodniczki odwiedził również św. Mikołaj i wręczył im prezenty.

2020 r. dla UKS był trudny jak dla wszystkich naszych klubów. Ale jednocześnie przełomowy, historyczny. Niech 2021 przebije poprzedni rok!

E-WYDANIE TYGODNIKA KRĄG

FacebooktwittermailFacebooktwittermail

Mateusz Pojnar

Aktualności, sport

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content