Mistrzostwa Polski w lekkiej: Maciej Koszela z brązem!

Nowosolski biegacz stanął na najniższym stopniu podium lekkoatletycznych mistrzostw Polski masters. To nie jest pierwszy medal Macieja Koszeli na imprezie tej rangi

30. już w historii mistrzostwa Polski masters w hali odbyły się w Toruniu w ubiegły weekend.

Maciej Koszela z Aresa Nowa Sól wystartował na 60 metrów w kategorii wiekowej M40.

„Obiecuję jedno: podczas mojego biegu zdążysz podejść do domofonu i jak wrócisz – będzie koniec” – żartował w internecie dzień przed startem. I jednocześnie prosił, by trzymać za niego kciuki.

Z tego, co wiemy, wielu przyjaciół rzeczywiście mocno je trzymało i to dało superefekt! Maciej Koszela zdobył brązowy medal z czasem 7.51. Srebro wywalczył na bieżni Adrian Olszewski z Piasta Głogów, wykręcił 7.36. Najlepszy okazał się poznaniak Marcin Marcinkowski – czas 7.35, o włos lepszy od Olszewskiego.

Dla Koszeli to nie jest pierwszy medal na turnieju mistrzowskim mastersów. Od kilku lat pasjonujemy się startami nowosolskiego sprintera na tych imprezach. Rok temu, w lutym, zdobył złoto w hali na 60 m. Z kolei w wakacje zawiesił na szyi złoty medal MP masters w trójboju sprinterskim. Dla młodszych kolegów z Aresa jest wzorem – pisaliśmy w uzasadnieniu jego nominacji w 3. Plebiscycie „Tygodnika Krąg” Najpopularniejsi Sportowcy Powiatu Nowosolskiego.

– Nie udało się tym razem zdobyć złota, ale jestem zadowolony – ocenia swój start Maciej Koszela. – Start mam jak torpeda, a nad resztą będę jeszcze nadal pracował – uśmiecha się.

W następnym numerze „TK” opublikujemy wywiad z brązowym medalistą MP. Gratulujemy, Maciek!