PP: Arka rozbita w Słubicach, Odra zaciera ręce na mecz z Murzynowem

Nowosolanie nie będą miło wspominać wyjazdu na ćwierćfinałowy mecz pucharu Polski. Chcieliśmy się zrewanżować za ligową porażkę u siebie sprzed kilku dni, ale przegraliśmy 0:4. Odra Bytom Odrzański zagra swój mecz 5 maja. Jeśli pokona Murzynowo, zagra z Lechią Zielona Góra

„Postaramy się odwdzięczyć w Słubicach już podczas meczu pucharowego” – deklarowała Arka Nowa Sól po przegranej u siebie w IV lidze 1:2.

Ale na potyczkę z Polonią w ramach ćwierćfinału lubuskiego szczebla pucharu Polski pojechaliśmy w jeszcze bardziej okrojonym składzie i w nastrojach raczej minorowych.

Prym na boisku wiedli gospodarze. Wynik otworzyli w 25. minucie, rzut karny wykorzystał wówczas Mikołaj Kawecki. Ten sam zawodnik w 40. podwyższył na 2:0, a dwie minuty później wynik wyśrubował jeszcze Dawid Żurawski. Polonia zakończyła egzekucję w 80. minucie po golu Rafała Gronostaja, który był naszym katem również w IV lidze – kilka dni wcześniej w Nowej Soli strzelił obie bramki.

W innych meczach 1/4 Carina Gubin wygrała 4:0 ze Skwierzyną, a Stilon Gorzów uległ Lechii Zielona Góra 0:2.

Czekaliśmy na jeszcze jeden mecz 1/8 finału – Błękitni Ołobok przegrali w nim z Budowlanymi Murzynowo 0:3 i to Budowlani zameldowali się w ćwierćfinale, w którym zagrają na wyjeździe z Odrą Bytom Odrzański.

Oderka nie kryje, że stawia w najbliższych dniach na puchar. – Wszystkie ręce na pokład, chcemy znaleźć się w najlepszej czwórce pucharu Polski – mówił na naszych łamach prezes klubu Piotr Michalewicz. – Na pewno liczymy, że napsujemy krwi większym klubom. Marzy nam się, żeby do Bytomia przyjechała Lechia czy Stilon.

Mecz Odra – Murzynowo odbędzie się w Bytomiu Odrzańskim w środę 5 maja o godz. 17.30. Półfinały wystartują tydzień później. Wczoraj (wtorek 27 kwietnia) odbyło się losowanie i pary półfinałowe utworzyli: Polonia Słubice – Carina Gubin i Odra/Budowlani – Lechia Zielona Góra.